Законом України «Про зай­нятість населення» передбачено право громадян віком старше 45 років, страховий стаж яких не менше 15 років та які мають професійно-технічну або вищу освіту, одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Ця норма прописана у відповідній постанові Кабінету Міністрів України, що набрала чинності з квітня 2013 року.


Спеціалісти Здолбунівського районного центру зай­нятості провели низку заходів, спрямованих на посилення поінформованості населення щодо впровадження нових інструментів Закону України «Про зайнятість населення». І ця робота дала свої плоди: 18 червня ц. р. четверо жителів Здолбунівщини отримали відповідні ваучери на навчання. Серед власників перших ваучерів - двоє працівників сільських рад нашого району, які, працюючи на посаді «землевпорядник», не мають відповідної освіти за цією спеціальністю. Одна особа працює у районному Держземагентстві, ще один власник ваучера наразі без­робітний і лише планує праце­влаштуватися. Вказані особи 1 рік заочно навчатимуться у Рівненському державному аграрному коледжі та пройдуть перепідготовку за спеціальністю «землевпорядкування».
Вітаючи власників ваучерів, директор районного центру зайнятості Сергій Бабич побажав їм успішно пройти навчання і отримати відповідні дипломи. Адже навчання за кошти Фонду соціального страхування на випадок безробіття - вдала нагода приділити час професійному вдосконаленню, підвищити свою конкурентоспроможність, отримати стабільну роботу та, врешті-решт, змінити життя на краще. «Ваучер на навчання - це шанс, яким варто скористатись», - зауважив Сергій Бабич.
Тим часом районний центр зайнятості продовжує шукати тих, хто має бажання отримати ваучер на навчання, за яким надається можливість пройти перепідготовку, спеціалізацію або підвищення кваліфікації за 35 професіями й спеціальностями, які нині затребувані на ринку праці.
Сергій КОНДРАЧУК.

На фото: під час вручення ваучера здолбунівчанину Миколі Огороднику.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry