обговорили учасники виїзного засідання спільної колегії головного управління ветеринарної
медицини в Рівненській області та департаменту агропромислового розвитку
облдержадміністрації, яке відбулося у вівторок на базі Здолбунівського району

 

 

Важливою складовою аграрного сектора економіки є галузь тваринництва. На жаль, показники продуктивності у цій галузі на Рівненщині є нижчими від середніх по Україні. Змінити ситуацію на краще можна лише по­ліпшенням селекційно-пле­мінної роботи, головна роль в якій належить відтворенню стада. В сучасних умовах єдиним способом підвищення генетичного потенціалу тварин є застосування методу штучного осіменіння корів і телиць по всіх категоріях господарств, незалежно від форми власності. На цьому наголошував, відкриваючи засідання колегії, перший заступник голови ОДА А. О. Юхименко.
Про стан розвитку тваринництва в області учасників виїзного засідання поінформувала директор де­пар­таменту агропромислового розвитку ОДА Н. І. Переходько. З основними зав­даннями ветеринарної медицини області у ветери­нарно-санітарному та протиепізоотичному забезпеченні, у поліпшенні селекційно-племінної роботи ознайомив начальник головного управління ветеринарної медицини в області М. В. Романюк. Про роль спадковості високопродуктивних тварин та забезпечення генетичним матеріалом і необхідними засобами пунктів штучного осіменіння в області розповів начальник Рівненського відділу ПрАТ НВО «Прогрес» В. П. Пінчук. Досвідом роботи служби ветеринарної медицини Дубровицького району в організації штучного осіменіння худоби населення та контролю за роботою пунктів ­штучного осіменіння в ­сільськогосподарських під­при­ємствах поділився заступник начальника управління ветмедицини цього району Г. М. Томілович.

 


Нині на Рівненщині налічується 249 пунктів штучного осіменіння, з них 40 діють при ветлікарнях, 54 - при сільгосппідприємствах, роботу понад 150 забезпечують приватні підприємці. З початку нинішнього року в середньому по області обсяги штучного осіменіння пого­лів’я корів склали 7,8%.
Як відзначали доповідачі, основними завданнями в галузі тваринництва на сьогодні є забезпечення функціонування пунктів штучного осіменіння худоби, їх створення в населених пунктах, де в господарствах населення утримується понад 200 голів, збільшення обсягів осіменіння корів і телиць. Існує потреба у підготовці кваліфікованих спеціалістів. Слід проводити роз’ясню­вальну роботу серед населення про переваги цього ефективного способу для отримання якісного поголів’я великої рогатої худоби, адже 85 % її утримується в особистих селянських господарствах.


Перед учасниками засідання виступив голова Здолбунівської РДА В. С. Шуль. Він розповів гостям про соціально-економічний стан району, перспективи розвитку агропромислового сектора і зокрема галузі тваринництва.
В рамках практичної частини виїзного засідання колегії його учасники ознайомилися з роботою пункту штучного осіменіння зони обслуговування Мізоцької дільниці державної ветмедицини та лабораторії з відтворення стада в СПП «Хлібороб».
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час семінару.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry