Відповідно до навчальної програми курсу “Захист Вітчизни” для юнаків 11 класів 20-22 травня цього року у загальноосвітніх навчальних закладах району відбулися навчально-польові збори. В рамках заходу 21 травня юнаки відвідали історичні місця Здолбунівщини - урочище Гурби та с. Святе. Під час урочистого відкриття зборів на Гурбах перед присутніми із концертною програмою виступили учні та вчителі Бущанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Хлопцям розповіли про діяльність у цих лісах Української повстанської армії, хронологію та історичне значення битви під Гурбами. 


Молодим захисникам Батьківщини є з кого брати приклад, тому що УПА вважається армією, яка досконало володіла методами ведення підпільно-партизанської війни. Адже чимось керувався легендарний президент Франції Шарль де Голль, який свого часу сказав: “Якби у французької армії був такий дух, як в УПА, то німецький чобіт ніколи б не топтав французьку землю”. Саме неймовірний дух, любов до своєї країни та віра в те, що колись Україна буде вільною, дозволяли воякам УПА вести боротьбу з окупантами ще багато років й після завершення Другої світової. Такий дух має бути в душі кожного українця, а Гурби - це місце, куди треба їхати, щоб його почерпнути.
Також для юнаків було проведено екскурсію до криївки-музею УПА, збудованої на Гурбах у 2011 році. Учні ознайомилися з побутом повстанців, змогли побачити умови, у яких вони діяли.
Цього ж дня у с. Святе відбулися змагання серед юнаків з подолання смуги перешкод, стрільби та метання гранат, які відділу освіти Здолбунівської РДА допомогло організувати районне Товариство сприяння обороні України. Переможців відзначили на урочистому закритті заходу.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото Зої ВІТЕНЬ.

Comments are now closed for this entry