Верховною Радою України 20.11.2012 р. прийнятий Закон України “Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, який визначає правові засади створення і функціонування реєстру та видачі документів, у тому числі паспорта громадянина України.
Кабінет Міністрів України 13.03.2013 р. своєю постановою № 815 затвердив зразки бланків документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус особи.


Відповідно до зазначеної постанови паспорт громадянина України виготовлятиметься у вигляді пластикової картки з текстовою інформацією про особу, відцифрованим фото та підписом громадянина.
Постановою затверджено 3 зразка паспорта громадянина:
бланк паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій;
бланк паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія;
бланк паспорта громадянина України, інформація на безконтактний електронний носій якого не вноситься.
Тобто, виходячи з певних релігійних переконань або інших причин, громадянин має право обрати для себе бланк, який його влаштовує.
Обмін діючих паспортів на нові біометричні є не обов’язком, а правом кожного громадянина. Нове законодавство у сфері паспортних документів не містить жодних обмежень відносно термінів використання “старих” паспортів. Тому всі паспорти, видані на сьогоднішній день, будуть діяти безстроково і обміняти їх на нові можна буде у разі звернення громадянина, за його бажанням.
Державна міграційна служба розпочне видачу нових паспортів лише після затвердження численних нормативно-регулюючих документів, проведення технічних процедур.
Прийняті нормативні документи стосовно впровадження біометричних паспортів та інших документів не несуть ризиків порушень конституційних прав громадян та гарантій дотримання цих прав, засадничих підвалин існування правової держави, якою є Україна.
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
завідувач Здолбунівського районного
сектора Управління
Державної міграційної
служби України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry