Щорічно в останню неділю травня в Україні відзначається свято Героїв - день пам’яті за українськими вояками - борцями за волю України, передовсім, лицарями Київської Русі, козаками гетьманської доби, Січовими стрільцями та вояками армій УНР, УПА, діячами ОУН. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумної дати - 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі вбили Євгена Коновальця.


До здобуття Україною незалежності свято Героїв відзначалося підпільно, а, починаючи з 1991 року, почало набувати розголосу.
Щорічно в останню декаду травня вшановують українських героїв пластуни Здолбунівщини. Цьогоріч вони пройшли урочистою ходою вулицями села Здовбиця до пам’ятника зв’язкової УПА Надії Петренко - сімнадцятирічної дівчини, яка віддала своє життя, рятуючи побратимів від каторги та Сибіру.
Кожен із членів Здолбунівської станиці НСОУ Пласт, покладаючи квіти до пам’ятника, схиляв голову в пошані до цієї юнки.
Також під час відзначення свята Героїв було пов’язано хустки новакам (наймолодшим членам Пласту віком від 6 до 11 років), які обіцяли вирости справжніми героями і захищати Україну від ворогів.
Мирослава ГОДИНА.
Фото Дарини ПОЛІЩУК.

Comments are now closed for this entry