В рамках проекту “Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення”, який втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за фінансової підтримки програми “Матра КАП” посольства Королівства Нідерландів в Україні, одразу 3 населених пункти Урвенської сільської ради вибороли перемогу в конкурсі мікрогрантів. Загальна сума фінансування проектів складає майже 20 тис. грн.
Так, село Йосипівка за грантові кошти (близько 7 тис. грн.) реалізовуватиме проект “Усмішка мого дитинства”. Мешканці села планують толокою впорядкувати територію у центрі свого населеного пункту та облаштувати там дитячий майданчик.


Ініціативна група села Залісся за грантові понад 7 тис. грн. планує впорядкувати кладовище (встановлення бетонної огорожі, обрізування дерев, вивіз сміття). Проект має назву “Бути чи не бути”. До його реалізації долучаться, окрім жителів села, місцеві підприємці та сільська рада.
Майже 5 тис. грн. отримає громада села Загребля на реалізацію проекту “Чисті узбіччя”, який передбачає придбання мотокоси для періодичного наведення порядку на території населеного пункту.
Треба зазначити, що Урвенська сільська рада отримує перемогу в подібних конкурсах вже не вперше. Наразі там також очікують на результати обласного конкурсу грантів, куди подавали проекти на створення тренажерного залу та реконструкцію системи опалення будинку культури у Гільчі Другій.


 

На засіданні координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради, яке відбулося 16 травня ц. р., одним із питань було підведення підсумків першого етапу конкурсу благоустрою населених пунктів району.
Під час огляду, який тривав 13-15 травня, районна конкурсна комісія у складі 16 осіб ознайомилася з роботою сільських рад, усіх об’єктів соціально-культурної сфери населених пунктів району, перевірила благоустрій кладовищ, територій навколо торгових точок, пам’ятних знаків та ін. Протягом огляду надавалися необхідні рекомендації радам-учасницям.
Аналізуючи побачене, керівники робочих груп підвели підсумки та визначили лідерів першого етапу конкурсу. Це - Копитківська, Урвенська, Глинська сільські та Мізоцька селищна ради. Саме вони найбільш виважено та відповідально поставилися до виконання умов конкурсу, показашви високий рівень розвитку інфраструктури та благоустрою своїх територій.
Другий етап конкурсу пройде в серпні ц. р., а підвести остаточні підсумки планується до Дня незалежності України. Оголошення та нагородження переможців з присвоєнням звання “Кращий лідер самоврядної громади” відбудеться в урочистій обстановці під час святкування Дня місцевого самоврядування.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry