У розпалі спекотне літо. В цю благодатну пору року наші ринки насичені великою кількістю овочів та фруктів. Вистачає цих природних багатств і на ринку, що по вул. 8 Березня м. Здолбунова. А якщо по правді, то ринок просто “задихається” від торгуючого люду. Щоденно, крім понеділка, продають лишки сільськогосподарської продукції більше 100 чоловік. І це треба вітати. Бо на заміну заморським модифікованим товарам прийшли вітчизняні, щойно з городів і садків, присадибних ділянок та садово-городніх кооперативів. Жваво йде торгівля молодою картоплею, огірками, цибулею, вишнями, черешнями, смородиною, малиною. А ще привозять на ринок дари лісу - суниці, чорниці.


На ринку так ущільнені торговельні місця, що далі вже нікуди. Окремі сельчани займають місця ще вдосвіта. Особливо велике їх скупчення спостерігається зараз на вулиці навпроти ринку. Приїжджі й городяни реалізовують свій товар із землі. Торгують не лише овочами й фруктами, а й ковбасами домашнього приготування, свиним жиром, фаршем. Навіть неозброєним оком видно, що порушуються елементарні санітарно-гігієнічні норми. “Супертовар” покривається дорожньою пилюкою, адже поруч проїжджає велика кількість автотранспорту.
Недозволена торгівля уже давно турбує міську раду, міліцію. Та недисциплінованих продавців не лякають навіть штрафи. Ряд торгуючих із землі вервечкою тягнеться з вулиці 8 Березня аж на Шкільну. А все це тому, що територія ринку сьогодні переповнена, тоговельні місця до неможливості ущільнені. Більше того, столи, лавки, біля яких туляться збувачі продукції, уже давно “дихають” на ладан. Більш-менш нормально влаштовані з своїм товаром підприємці. Вони ж і ремонтують дах над собою, і “забарикадовуються” уміло. А люди, які приїжджають із сіл, “чіпляються” деінде, часто торгують із землі. Хоча зрідка і їм щастить зайняти більш-менш зручні місця.
- Повірте, реалізувати картоплю чи огірки сьогодні дуже важко, - зауважує вже немолода жінка. – Просто ми губимося серед інших з цим ходовим товаром. Як бачите, не вистачає торгових місць.
- Третій тиждень торгую молодою картоплею, - розповідає сивенький дідусь. 
- Займаю місце на цьому столику ще з п’яти ранку. Та буває, що інколи хтось випередить мене…
Проблема належного облаштування міського ринку існує вже давно. Пригадується, як вже добрих десять, а може більше років над ринком висів Дамоклів меч - його кілька разів збиралися закрити. Розглядалося це питання і на сесіях міської ради. Але все якось владналося, стало на свої місця. І ринок не осиротів. З’явилися нові орендарі. Правда, із старими порядками і неблагоустроєними торговими місцями.
- Ринок має чимало проблем, - розповідає лікар з гігієни харчування райсанепідемстанції Василь Бардін. – Потрібно врешті-решт добудувати туалет, привести у нормальний вигляд торгові місця. Торгівля із землі - не наша компетенція, а міліції.
Тим часом ринок працює. Невдоволених вистачає. Торгували і торгують, але як і де… Нікому до того діла немає. А ринок певною мірою є візитною карткою міста…
Євген Шилан.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry