З 1 травня 2013 року пенсії ветеранів зростуть до 2548 гривень. Інваліди війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., яким виповнилося 85 років і більше, отримуватимуть підвищені пенсії. Зокрема, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачуватиметься у розмірі, встановленому для інвалідів війни I групи.

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 13.03. 2013 р. № 151 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 656”. Зазначимо, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на 1.05.2013 р. становить 894 грн. Відповідно до урядового документа у ветеранів Великої Вітчизняної війни вищеназваних категорій щомісячний розмір пенсійної виплати становитиме 2548 гривень.
Водночас, учасникам бойових дій та інвалідам війни II і III груп, яким виповниться 85 років після 1 травня 2013 р., розмір підвищення пенсії буде збільшено при досягненні вказаного віку. Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” до Дня Перемоги ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 р. № 149 “Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах: інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи - 2415 грн., II групи - 2110 грн., III групи - 1895 грн.; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 2415 грн.; учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 745 грн.; членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге, - 375 грн.; учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 135 грн. Громадянам, які належать до кількох категорій осіб, згідно із названими законами, виплачується одна допомога - у більшому розмірі.
Таким чином, розмір пенсій з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, з 1.05.2013 р. не може бути нижчий, ніж 2547,90 грн., з 1.12.2013 р. - 2704,65 грн.
Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 р. № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій” установлено з 1.01.2012 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни І групи - 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, 2 групи - 255, 3 групи - 225, учасників бойових дій - 165 відсотків, виплачується щомісячна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.
Перерахунок пенсій буде здійснено автоматизованим способом, тому пенсіонерам не доведеться особисто звертатися до органів Пенсійного фонду України.
Наталія ЛЕЩЕНКО,
заступник начальника управління Пенсійного
фонду України в Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry