Цьогоріч шостий традиційний шаховий турнір пам’яті здолбунівчанина Сергія Малахова співпав з поминальними днями. За християнським звичаєм, учасники до початку змагань відвідали могилу та згадали Сергія.
За традицією, змагання відбулися в селищі цементників з ініціативи учня Малахова і його сусіда Анатолія Кирилюка.
Система проведення змагань також незмінна – швидкі шахи по 20 хвилин, 15 учасників в одне коло протягом двох днів. Суддя змагань – Олександр Попов (друга категорія).
Турнір видався цікавим та інтригуючим. Один з фаворитів, Юрій Кошмак, почав з двох поразок. Здолбунівчанин Олександр Скірканіч останні два роки не грав у турнірах і, мабуть, так “зголоднів” за шахами, що набрав 5,5 очок з 6 і на старті захопив лідерство. Слід врахувати, що Олександр при цьому виграв у беззаперечного фаворита Йосипа Борзенка. Впевнену гру на старті демонстрував Олег Прокопчук – також 5,5 з 6 і в активі - перемога над Анатолієм Кирилюком. “Темним коником” для місцевих шахістів виявився рівнянин Анатолій Остапчук, що вперше виступав у здолбунівських турнірах – також відмінний старт – 5 з 6 і в активі - перемога над Юрієм Кошмаком.


Лідери змінювались майже з кожним туром. У дванадцятому турі у принциповій партії Кирилюк-Борзенко Анатолій мав позиційну перевагу і,головне, значну перевагу по часу. Здавалося, ще мить і виграш у цій партії відкриє Кирилюку гарну перспективу перемоги у турнірі. Але Йосип стійко захищається, позиція вирівнюється, однак прапорець на його годиннику ось-ось впаде. І тут Борзенко, за правилами швидких шахів, зупиняє годинник і вимагає суддю зафіксувати нічию. Гарячка бліцу вщухає, суддя уважно вивчає позицію і… всі бачать, що вже у Борзенка начисто виграна позиція. Однак, правила є правила – нічия, і камінь з душі злітає вже у Кирилюка.
Боротьба у турнірі загострюється, і непередбачуваний сюжет фінішу фіксує чотирьох(!) на півочковому інтервалі: Йосип Борзенко і Юрій Кошмак по 11,5 очок з 14 можливих, Анатолій Остапчук і Олег Прокопчук – по 11. Для виявлення переможця судді довелося застосовувати шаховий “фотофініш” - підраховувати SB-коефіцієнт. Коефіцієнт виявився кращим у Йосипа Борзенка, і він другий рік поспіль виграє Кубок переможця турніру. Третє місце, знову ж таки за SB-коефіцієнтом, у Анатолія Остапчука. Невдалий фініш відкинув Анатолія Кирилюка з 9,5 очками на п’яте місце.
Переможці нагороджені цінними подарунками обласної шахової федерації та грамотами Здолбунівської райдержадміністрації.
Приємно здивувала гра 87-річного Михайла Коломійчука, мабуть, найстаршого рейтингового шахіста Рівненщини. Палкий прихильник шахів досить часто виступає останнім часом у здолбунівських турнірах і, як правило, замикає турнірну таблицю. Так ось, у цьому турнірі у нього три перемоги, нічия і, в результаті, 12 місце при 15 учасниках. Витримувати 6-годинне напруження шахової боротьби у 87 років ще й перемагати кваліфікованих спортсменів - браво, пане Михайле!
На згадку про турнір всі учасники отримали оригінальні грамоти у виконанні київської художниці Оксани Шапкаріної (народилася у Здолбунові), а також свіжий номер популярного Рівненського обласного періодичного журналу “Острога” (засновник і видавець, головний редактор - здолбунівчанин Олег Тищенко).
Юрій КОШМАК.

Comments are now closed for this entry