Згідно з новим Кримінальним Кодексом України, спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та МОЗ України від 25.10.2011 р. №№ 102, 685, 692 доводимо до відома населення, що лікарські довідки про смерть видаються амбулаторно-поліклінічними закладами лише на підставі попереднього спостереження дільничного чи сімейного лікаря та медичної документації за умови відсутності ознак насильницької смерті у разі смерті хворих, які старші 60 років. З метою запобігання можливих незручностей для отримання лікарського свідоцтва про смерть радимо звертатись за медичною допомогою вчасно, заздалегідь проходити повні обстеження та отримувати лікування у разі погіршення стану здоров’я.


Хочу ще раз нагадати, що кожному жителю району необхідно проходити диспансеризацію, яка сприяє ранньому діагностуванню захворювань, а насамперед серцево-судинних, онкологічних та неврологічних патологій. Вчасне звернення до лікаря дає змогу не лише діагностувати хворобу, а й ефективно та повноцінно пролікуватись з меншими затратами, гарантує благоприємніший прогноз до життя.
Обов’язковими є такі обстеження: загальні клінічні та біохімічні аналізи крові, сечі, флюорографія органів грудної клітки, електрокардіограма, для жінок - огляд гінеколога, огляд хірурга та уролога - для чоловіків у будь-якому віці, огляд терапевта чи сімейного лікаря. Для осіб віком понад 35-40 років обов’язковими є УЗД органів черевної порожнини, нирок, а для жінок, крім цього, ще й УЗД молочних залоз, органів малого тазу та мамографія.
Кожен мешканець району, особливо у віці понад 40-45 років, має знати рівень свого артеріального тиску, цукру, холестерину.
Пам’ятайте! Вчасно діагностована та пролікована хвороба - запорука Вашого здоров’я і гарантія повноцінного життя. Не спричиняйте проблем собі та своїм близьким - за медичною допомогою звертайтесь вчасно!
Віра НАУМОВИЧ,
завідуюча Здолбунівською райполіклінікою.

Comments are now closed for this entry