Минув перший квартал 2013 року. Установи, підприємства, організації району підбили підсумки своєї діяльності за вказаний період. Своєрідним узагальненням зробленого став розгляд цього питання на останньому засіданні колегії райдержадміністрації.
Із доповіді заступника голови РДА В. М. Сидорні прозвучало, що порівняно з відповідним періодом торік з початку нинішнього року нарощено обсяги виробництва продукції у хімічній галузі, на 3,1 відсотка зріс обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції усіма категоріями господарств, виробництво молока збільшилося на 30 %, м’яса - вдвічі. Значні інвестиційні кошти залучено в агропромисловий комплекс району. Завдання з власних надходжень місцевого бюджету виконано на 103,5 %, з надходжень до Пенсійного фонду України – на 104,8 %.


Разом з тим, не все задумане вдалося зробити. Так, обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами району скоротився в порівнянні з відповідним періодом 2012 р. на 8,6 %. Зменшено виробництво цементу ПАТ “Волинь-Цемент” на 27,8 %. Скоротилося поголів’я великої рогатої худоби, свиней та птиці. Не виконані планові завдання з надходжень до державного бюджету
(87,1 %). Значною залишається заборгованість до Зведеного бюджету району та до Пенсійного фонду України.
Усі ці недоліки, а також інші проблеми, які існують в районі, зокрема, щодо стану доріг, забезпечення жителів усіх населених пунктів району необхідними торговельними, транспортними послугами, створення належних умов для роботи підприємців на міських ринках, утримання у відповідному санітарному стані територій населених пунктів, зон відпочинку, джерел, придорожніх смуг, активнішої роботи органів місцевого самоврядування в питанні наповнення власних бюджетів та ін., як запевнив голова райдержадміністрації В. С. Шуль, можна вирішити поступово, спільними зусиллями всіх - кожного керівника, колективу, за сприяння та розуміння населення району.
На колегії розглядалося також питання про підсумки виконання бюджету району за І квартал 2013 року, з якого виступив начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук. За його словами, порівняно з І кварталом 2012 р. з початку нинішнього року надходження до районного бюджету збільшилися на 13,8 %.
118,3 % становить виконання затвердженого плану з отримання власних доходів. Разом з тим, зазначив виступаючий, цьогоріч можуть виникнути труднощі з виконанням дохідної частини бюджету у зв’язку з реорганізацією залізничних підприємств, оскільки частина їх підрозділів перейде у підпорядкування за межами району (йдеться про 4 млн. грн.). Проте, не зважаючи на це, як запевнили і начальник фінуправління, і голова РДА, бюджет має бути виконаний, і для цього будуть вишукуватися всі можливості і ресурси.
Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Здолбунівському районі на засіданні колегії доповів заступник начальника Рівненської міжрайонної державної фінансової інспекції О. П. Демчук. Заступник голови РДА О. В. Федорук у своєму виступі проаналізував виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Маломощаницької сільської ради, з відповідною інформацією виступив і Маломощаницький сільський голова В. О. Харченко. Зі станом виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласної та районної державних адміністрацій за І квартал 2013 року присутніх ознайомила завідувач сектора контролю апарату РДА Ж. М. Батрона.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry