Під час екскурсії в музеї культурно-архітектурного центру “Пересопниця”.

 

З приходом весни і наближенням великодніх свят традиційно пов’язане в нашому районі проведення місячника благоустрою та озеленення населених пунктів. Відповідне спільне розпорядження про це прийнято головами райдержадміністрації та районної ради. В рамках місячника представники підприємств, установ, організацій, учні загальноосвітніх закладів, жителі району проводять роботи з прибирання закріплених територій, парків та скверів, місць відпочинку, прибережних смуг, впорядковують території вздовж доріг, біля джерел, висаджують зелені насадження тощо.
Питання проведення в районі місячника благоустрою населених пунктів було розглянуто і на засіданні координаційно-консультативної ради при голові районної ради, яке відбулося минулого тижня під керівництвом
В. О. Тимощука за участю керівників територіальних громад, а також голови РДА В. С. Шуля.
Як зазначалося в ході засідання, неабиякою проблемою для району є стихійні сміттєзвалища. Непривабливу картину можна побачити майже біля кожного села, обабіч доріг. Через недосконалість законодавства вплинути на недобросовісних горе-господарів, які створюють сміттєві терикони у невстановлених місцях, практично неможливо. Не проявляє активності у цій справі і міліція - факти несанкціонованого вивозу сміття не фіксуються і самих порушників не штрафують.


Як наголосив голова районної ради В. О. Тимощук, від того, як виглядає район у плані благоустрою, у приїжджих, гостей складається відповідне враження в першу чергу не про людей, які тут живуть, а про владу, про те, як вона працює. А тому саме органи влади на місцях мають організувати громади на наведення порядку на підвідомчих територіях. Бо все це робиться для спільного блага.
Підсумком місячника благоустрою має стати огляд населених пунктів району, який раніше планувалося провести у квітні. Але через погодні умови, пов’язані з пізнім приходом весни, його буде проведено 13-15 травня. Це дасть можливість сільським радам краще підготуватися до огляду.
З питання “Сприяння діяльності дошкільних закладів щодо створення необхідних умов для виховання дітей дошкільного віку” на засіданні виступила начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук. Вона навела конкретні цифри і факти, які свідчать, що дошкільна освіта Здолбунівщини не стоїть на місці, а розвивається, чому сприяє реалізації відповідної програми.
Нині в районі діє 21 дошкільний навчальний заклад, з яких 15 - це стаціонарні садочки в місті й селах, та 6 відкритих на їх базі груп короткотривалого перебування дітей у Білашівській, Дерманській Першій, Дерманській Другій, П’ятигірській, Миротинській, Спасівській сільських радах.
Успішно діє в районі група інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами. Вагомі професійні досягнення демонструють педагоги-дошкільники. Ряд ДНЗ району зарекомендували себе як такі, де працюють творчі колективи, що не бояться експериментувати, доводячи, що вони одні з кращих в області.
Збільшилася кількість залучених до дошкільної освіти дітей - нині їх 1648, з року в рік зростають і видатки на цю сферу, зокрема й на бюджет розвитку. Так, торік на дошкільну освіту було виділено 13,8 млн. грн., з них на розвиток - 800 тис. грн., 204 тис. грн. передбачено на це і нинішнього року. За рахунок цих коштів придбано приміщення під дитячий садочок у Здовбицькій сільській раді.
Разом з досягненнями в дошкільній освіті, за словами В. М. Бондарчук, є й ряд проблем. Серед них - значна черговість на влаштування у ДНЗ, переповненість у них груп (на 100 місць 125 дітей), невиконання норм харчування (на 63,3 %, хоч це й більше на 5,3 %, ніж у 2011 р.).
В ході засідання керівники територіальних громад піднімали питання щодо неузгодженостей у фінансовому забезпеченні дошкільних закладів, пов’язаних з тим, що діти, територіально прикріплені до однієї сільської ради, відвідують садочок в іншій. Однак ці моменти, наголошувалося під час заходу, не повинні стати на заваді здійсненню єдиного державницького підходу до справи забезпечення малят належними умовами для виховання і навчання.
Вирішенню багатьох проблем дошкільної освіти сприятиме відкриття нових закладів. Так, найближчим часом відчинить малечі двері дитсадок в Білашеві, будується дошкільний заклад в Івачкові, розробляється проектно-кошторисна документація на будівництво садочка в Новомильську, є перспективи у цьому плані для с. Здовбиця, розглядаються можливості й для Спасова і П’ятигір.
Аби дошкільна освіта в районі розвивалася, найбільше зацікавлені місцеві громади, які підтримують ініціативи влади і самі не стоять осторонь. Бо ж усе це робиться задля дітей, їх гідного майбутнього. Основне ж - забезпечити достатній фінансовий ресурс для того, аби дошкільні навчальні заклади утримувалися у належному стані, а діти мали можливість здобути в них якісну освіту.
В рамках практичної частини кординаційно-консультативного засідання його учасники відвідали культурно-архітектурний центр “Пересопниця”, що у Рівненському районі.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry