У квітні 2013 року виповнюється 95 років від дня створення Товариства Червоного Хреста України, найбільшої за чисельністю в нашій країні громадської організації, основним завданням якої є сприяння державі у наданні медичної, соціально-побутової, матеріальної та натуральної допомоги найбільш соціально незахищеним верствам населення. Товариство Червоного Хреста - єдине з національних товариств, яке зберегло патронажну службу і виконує потужну програму медико-соціальної підтримки, соціально-побутового обслуговування одиноких престарілих та непрацездатних громадян, інвалідів, ветеранів, а також займається реалізацією освітніх та профілактичних програм серед населення.


Крім надання медичної допомоги за призначенням лікарів, патронажні сестри здійснюють індивідуальний догляд за хворими, вирішують чимало питань, пов’язаних з наданням побутових послуг, організацією лікарських консультацій, влаштуванням пацієнтів до будинків-інтернатів тощо.
З нагоди 95-ї річниці Товариства 16 квітня у районному будинку культури відбулися урочистості. Голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Бєлікова (на фото), вітаючи червонохрестівців, зазначила, що їх робота - за покликом серця, робота не з легких. А зробити щось дійсно велике та корисне можна лише спільними зусиллями. Марія Михайлівна подякувала усім, хто не стоїть осторонь червонохрестівського руху, а тим, хто допомагає Товариству протягом багатьох років, вручила Подяки та сувеніри.
Привітати червонохрестівців прийшло також керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад. Представники влади відзначили кращих волонтерів, патронажних сестер, меценатів Червоного Хреста.
Цікавий концерт подарували присутнім учні та вчителі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 4. У програмі заходу були і пісні, і танці, і гра на музичних інструментах. Гучними оплесками глядачі відзначили власний вірш про доброту директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Павлової, прослухавши який усі присутні зрозуміли, що в сучасному, часто жорстокому та меркантильному світі, потрібно користуватися унікальною можливістю - творити добро, дарувати радість та любов. А небайдужих людей багато, просто їх треба знайти та організувати. В цьому, мабуть, і є основна місія Товариства Червоного Хреста.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry