Шостого квітня цього року на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи I ст. № 7 проходив другий (районний) етап олімпіади “Юне обдарування - 2013”. Сімдесят двоє школярів змагались за право бути кращими з кращих, використовуючи знання і навики, здобуті у школі і самостійно. Роботи учасників оцінювало компетентне журі у складі досвідчених педагогів. У підсумку дипломами відділу освіти РДА буде відзначено 20 учасників. А перші місця вибороли: з предмета “Я і Україна” - учениця Здолбунівської ЗОШ I ст. № 7 Ольга Полюхович (вчитель - Тетяна Миколаївна Іващук); з математики - учениця Мізоцького НВК Наталія Омельчук (вчитель - Галина Миколаївна Бондарчук); з української мови – учениця Здолбунівської ЗОШ І-ІІI ст. № 3 Олена Гаврон (вчитель - Світлана Василівна Кондратюк), яких ви бачите на знімку.
- Метою проведення олімпіади “Юне обдарування” є виявлення обдарованих дітей, сприяння підвищенню інтересу учнів до поглибленого вивчення, а вчителів - до викладання базових дисциплін, виявлення, поширення і впровадження в навчально-виховний процес сучасних прийомів і методів навчання, - зазначає методист з початкової освіти райметодкабінету Світлана Іванівна Батьковець. - І практика довела, що ці інтелектуальні змагання - один з дієвих засобів пошуку обдарованих школяриків. Хоча робота над виявленням обдарувань - спільне завдання батьків, учителів, керівників гуртків, шкільного психолога. Але дорослі мають не лише знайти таких дітей, а й створити сприятливі умови для їх всебічного розвитку. Не секрет, що за непересічними, інтелектуально розвиненими, творчими особистостями майбутнє нашої країни і всього світу.


До речі, педагогічна наука радить: щоб якомога раніше виявити обдаровану дитину, батькам та вчителям варто пам’ятати, що така дитина потребує до себе підвищеної уваги, тому що їй властиві особливі риси характеру, особливості у сфері мислення і в навчальній діяльності. Обдаровані діти мають хорошу пам’ять, особистий світогляд, розвинуте абстрактне мислення. Вони, як правило, дуже активні і завжди чимось зайняті, прагнуть працювати більше за інших.

 

 

* * *
Як стало відомо, учениця Мізоцького НВК Наталія Омельчук виборола третє місце з математики в обласному етапі олімпіади “Юне обдарування”, що відбувся у м. Рівне 17 квітня.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry