Відкрите акціонерне товариство “Укрцемремонт” є одним із найпотужнійших підприємств Здолбунова. Тут працюють високоосвічені спеціалісти, які дорожать професією, цінують робочий час, прагнуть в силу своїх можливостей нарощувати виробництво.
Знають робітників, інженерно-технічних працівників “Укрцемремонту” далеко за межами України, бо вони займаються ремонтом і встановленням технологічного обладнення цементної промисловості.
Сьогодні наша розповідь про головного технолога ВАТ “Укрцемремонт” Олександра Макаровича КАРПЮКА (на фото).

Найбільші радості людина знаходить у своїй діяльності, в боротьбі за високі ідеали, за гідне місце в житті, суспільстві, у правильному виборі професії, утвердженні в колективі та сім’ї.
Помиляється лише той, хто вважає своє щастя простим збігом випадкових удач, приємних знахідок, так званих капризів фортуни. Я б сказав, це психологія жебрацтва. Справжнє, непідроблене щастя буває лише тоді, коли воно освячене титанічною працею.
Кажуть, усі люди рівні… Такими лише народжуються. Бог кожному відміряє долю і талант. Навіть дерева ростуть одне біля одного, на одній землі не однакові. Одне виривається і випростовується над всіма, жене вверх, інше - так собі, неквапом насолоджується світом, вбирає вологу і тепло, просто живе тим, що дало йому рідне коріння.


Провів цю аналогію не випадково. Бо часто-густо у тому чи іншому колективі працюють різні за характером і вподобанням особистості. Хтось трудиться сповна, хтось пасе задніх. Є талановиті і одержимі. За прикладом далеко не треба йти. Усім відоме у нашому місті товаристо з обмеженою відповідальністю “Укрцемремонт”. Тут уже давно сформувався злагоджений і творчий колектив. Трудяться на совість чимало виробничників. Демонструють зразки сумлінної праці трудові династії. На багато років прижилися успішні інженери, технологи. Саме до когорти таких людей належить і головний технолог підприємства Олександр Михайлович Карпюк, який ось уже сорок років життя віддав улюбленій справі.
Наше знайомство відбулося просто в робочому кабінеті технолога. Із перших фраз мого співрозмовника відразу зрозумів, що маю справу з ерудованим і розумним чоловіком, який дорожить своєю професією, досконало володіє виробничо-технологічним процесом, знає до тонкощів усі аспекти ремонтних робіт, які проводить ТзОВ на об’єктах цементних заводів України.
В колі своїх колег-інженерів О. Карпюк – завжди бажаний гість і порадник. Він ніколи не замикається в собі. Більше всього цінує творчу працю, яка б приносила користь загальній справі.
У 1965 році він закінчив загальноосвітню середню школу №1. Через рік вступив до Рівненського інституту інженерів водного господарства на вечірнє відділення (була така форма навчання), обравши загально-технічний факультет, і водночас працює токарем Здолбунівського авторемонтного заводу. Цю професію одержав разом із атестатом про середню школу. Але згодом
О. Карпюк переводиться на навчання до Київського політехнічного інституту. Цей виш він закінчив у 1972 році. Рік пропрацював на Рівненському заводі тракторних запчастин. Потім потрапляє на “Укрцемремонт” на посаду інженера-технолога у відділ підготовки та нормування виробництва. Саме тут пройшов шлях від рядового інженера-технолога до головного технолога підприємства. Доводилося обіймати посади керівника групи організації ремонтних робіт, начальника виробничо-технічного та конструкторського відділів. На усіх цих відповідальних ділянках завжди був принциповим і вимогливим до себе і підлеглих, не боявся труднощів, ніколи не підводив колег.
Є в Олександра Михайловича ще одна хороша риса. Він скрупульозно працює над собою у вільні від роботи години, займається з групою передових інженерів раціоналізаторськими винаходами, які запроваджуються під час ремонту технологічного обладнання. Значний економічний ефект дала рацпропозиція головного технолога, яка нині використовується для заміни обладнання цементних млинів. Це застосування домкратів тепловозів. Впроваджуються у виробництво ряд інших пропозицій здолбунівських раціоналізаторів. Вони знайшли прописку в Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті.
- Знаєте, робота головного технолога має якусь схожість з професією лікаря-хірурга, - розповідає
О. М. Карпюк, зробив щось не так, не догледів - і нема життя... Тут і особливий підхід потрібний, і розум інженерний… Адже техніка помилок не прощає.
Не погодитися з цим неможливо.
Олександр Михайлович добре усвідомив сенс свого життя, бо ще у молоді роки причастився творчістю і добром. Безперечно, берегтиме ці надбання ще довго-довго і вони щоразу відгукуватимуться в його серці.
Євген Шилан.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry