Чи дійсно це так, намагалися з’ясувати учасники засідання колегії райдержадміністрації, яка відбулася у середу під головуванням В. С. Шуля. Згідно з інформацією про виконання вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування району у 2012 році, яку на колегії озвучив головний спеціаліст з питань мобілізаційної та режимно-секретної роботи РДА М. А. Хаврук, найбільше корупційних правопорушень серед районів області виявлено торік саме на Здолбунівщині. Загалом таких фактів було зафіксовано шість: органами служби безпеки – 4, прокуратури - 2.
Так, одного з сільських голів “заловили” на тому, що він отримав неправомірну винагороду внаслідок корупційних діянь у розмірі… 200 грн., інший керівник територіальної громади отримав такі кошти в сумі 110 грн. Є ще й менші суми. Адміністративні протоколи про правопорушення, які розцінюються як корупційні дії, складені відносно секретаря однієї із сільських рад району, лісничого держспецлісгоспу, старшого механіка підприємства залізничного транспорту. Згідно з рішеннями районного суду правопорушники були оштрафовані з конфіскацією у них неправомірної винагороди, дехто позбувся посади. Торік також було порушено 2 кримінальні справи з ознаками корупції.


На думку голови райдержадміністрації Віталія Шуля, вказані факти скоріше свідчать про недостатнє знання “корупціонерами” відповідного законодавства, ніж наявність у них злочинних намірів скористатися своїм службовим становищем для отримання незаконних коштів. Працівникам правоохоронних органів голова побажав бути поблажливішими, йти назустріч керівникам територіальних громад, іншим посадовцям, допомагати уникати правопорушень, які можуть розцінюватися як корупція, а не притягувати одразу до адмінвідповідальності і штрафувати “для галочки”. Бо, як відомо, і цим службам доводяться певні завдання і плани. До того ж, за словами керівника району, є сфери, де правоохоронці могли б активніше застосовувати свої повноваження для виявлення фактів корупції, пов’язаних із зловживаннями набагато серйознішими.
Але, як наголосив В. С. Шуль, є закон і його треба виконувати. Тому, згідно з протокольним дорученням голови РДА, заплановано провести семінар для керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств з представниками Служби безпеки України, міліції, прокуратури, суду з метою детальнішого роз’яснення антикорупційного законодавства, аби не допустити фактів корупції в подальшому.
На засіданні колегії розглядалися також питання, що стосуються розвитку освітньої і медичної галузі району, з яких прийняті відповідні протокольні доручення голови РДА.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry