Віктор Ющенко має намір ще раз підкорити Говерлу
У суботу, 18 липня, відбудеться традиційне щорічне сходження на найвищу вершину українських Карпат Говерлу за участю Президента Віктора Ющенка, присвячене річниці прийняття Декларації про суверенітет України. Подолати непростий шлях на маківку Говерли разом з Віктором Ющенком зголосилися представники низки патріотично налаштованих політичних сил. 
Серед них будуть і здолбунівчани – голова РДА Л. Я. Кінах, голова районної ради 
В. О. Тимощук, перший заступник голови райдержадміністрації І. В. Бандюк, викладач музичної школи Ю. В. Пшеничний та керівник районного радіо Сергій Кондрачук.
Делегація з Норвегії побувала на Рівненщині
Днями відбулася робоча зустріч представників держуправління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області з представниками делегації Норвезького інституту з дослідження водних ресурсів.
Зустріч проходила на виконання Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року.
Норвежці представили проект та принципи впровадження водно-рамкової директиви в Україні. Проект розрахований на 1,5-2 роки, в ході його заплановані зустрічі, в тому числі і в Норвегії з метою обміну досвідом.

Президентом Європарламенту обрали поляка
Члени Європейського Парламенту обрали головою 736-містної асамблеї колишнього прем`єр-міністра Польщі Єжі Бузека. Уперше головою Європарламенту став представник однієї з країн колишнього соціалістичного табору, які нещодавно увійшли до Євросоюзу. На першій після червневих виборів сесії Європарламенту 69-річний польський політик одержав підтримку 555 депутатів. Його кандидатуру на цей пост висунула Європейська народна партія (ЄНП). 
Є. Бузек обійматиме пост глави асамблеї протягом 2,5 років. 

12 європейських компаній створили «сонячний консорціум»
Дванадцять європейських компаній розпочали реалізацію плану, згідно з яким вони витратять 400 мільярдів євро на будівництво сонячних електростанцій в Африці і на Близькому Сході. Збудовані електростанції забезпечуватимуть електрикою Європу, даючи 15% її потреби в електроенергії. До "сонячного" консорціуму увійшли такі концерни як ABB і Siemens, а також енергетичні компанії E.On, RWE, банк Deutsche Bank, страхова компанія Munich Re та інші. План, який розробляється компаніями, дістав назву "Промислова ініціатива Desertec" (Desertec Industrial Initiative). 
Згідно з планом, сонячні електростанції також забезпечуватимуть частину потреб в електроенергії тих країн, де будуть збудовані. Держави, де вестиметься будівництво, поки що невідомі. У жовтні 2009 року буде створена комісія, котра займеться розробкою фінансового плану Desertec та укладанням міжурядових угод.

На орбіту вперше виведений супутник приватної компанії
SpaceX, приватна космічна компанія США, запустила на орбіту Землі супутник, ставши таким чином першим недержавним підприємством, якому вдалося самостійно вивести апарат, що працює. Розроблена компанією ракета-носій Falcon1 14 липня вивела у космос малайзійський супутник Razaksat. Супутник призначений для спостережень за поверхнею Землі. Із орбіти, кут нахилу якої складає 9 градусів, апарат зможе робити чорно-білі знімки поверхні з роздільною здатністю близько 2,5 метрів. Заплановано, що новий апарат використовуватимуть як цивільні, так і військові фахівці у Малайзії. 
За матеріалами преси 
та Інтернет-видань.Comments are now closed for this entry