На фото (зліва направо) бібліотекарі ЗОШ І-ІІІ ст. № 6
В. В. Вашкевич та Л. А. Цехановська.

 

Василь Сухомлинський писав, що читання - це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе. Навчити юних любити книги, сприймати їх як невичерпне джерело знань і народної мудрості, знайомства із навколишнім світом прагнуть працівники книгозбірні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 Людмила Антонівна Цехановська та Валентина Володимирівна Вашкевич. Вони разом із педагогами школи чимало працюють над тим, аби розвивати в дітях інтерес до читання, зорієнтувати школярів у світі друкованих видань, ознайомити із кращими зразками літературної творчості українських та зарубіжних авторів. Для цього шкільні бібліотекарі використовують різноманітні форми і методи роботи - рекомендаційні бесіди, анкетування читачів, книжкові виставки, уроки бібліотечно-бібліогафічних знань, вікторини, літературні ігри, конкурси, свята та ін.


Людмила Антонівна і Валентина Володимирівна мають багаторічний досвід роботи, але постійно вдосконалюють свою фахову майстерність, вивчають і впроваджують у практику краще із здобутків своїх колег, використовують інноваційні технології при проведенні масових заходів. Дбаючи про розвиток читацької культури дітей-користувачів шкільної книгозбірні, бібліотекарі вчать їх бережному та емоційно позитивному ставленню до книги, а як старші, мудрі порадники, заохочують до читання вдумливого, до аналізування інформації, почерпнутої з літературних джерел.
Щовесни бібліотекарі ЗОШ № 6 активно долучаються до проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання. Не порушили вони добру традицію і нині - підготували з учнями 6 класу привітання учасникам районного свята відкриття Тижня, організували цікаві та пізнавальні заходи для учнів свого навчального закладу. В рамках шкільного тижня дитячого читання, який триває цими днями, відбулись літературне свято “Казкова країна Мудрої книги”, бібліотечний урок з переглядом відеофільму “Як створюється книга”, заняття-ознайомлення із довідковими виданнями “Словники і довідники”, екскурсія учнів перших класів до бібліотеки.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry