Щовесни небайдужі здовбичани та гості села збираються поблизу урочища Микитові рови, що на окраїні Здовбиці, щоб вшанувати світлу пам’ять вояків Здовбицької сотні УПА, яка в далекому тисяча дев’ятсот сорок четвертому майже вся полягла у нерівному бою з військами НКВС.
Цьогоріч захід зібрав не надто багато люду, очевидно через те, що найближчим часом не планується ніяких виборів. Настоятель Свято-Михайлівського храму с. Здовбиця о. Віктор (Власюк) відправив панахиду за загиблими повстанцями, після чого голова Здовбицької сільської ради Юрій Боярчук надав слово бажаючим виступити.
У промовах виступаючих лунали слова про необхідність вчитися у полеглих повстанців самопожертві в ім’я України. Адже, як колись говорив генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич, “мої хлопці знають, що їх чекає, але свідомо зробили свій вибір”.
Незважаючи на кінець березня, Здовбицю, як і інші населені пункти нашого району, перед днем вшанування у Микитових ровах засипало снігом. Але, як зазначали присутні на заході, погода на вулиці - як ситуація в державі. Є сили, які ще можуть сипнути снігом, можуть вдарити морозом, але весна все-одно прийде.
Сергій КОНДРАЧУК,
депутат районної ради.

Comments are now closed for this entry