Діти не вміють сміятись заздрісно, крізь сльози сміятись, із злості, діти завжди сміються радісно і їм заздрять дорослі…
Більшість лікарів вважають, що справжня усмішка виникає у немовляти у сні, у віці від 4 до 6 тижнів. А мами… ті думають, що немовля їм всміхається зразу ж, з перших хвилин появи на світ. І всі знають, що дитяча усмішка приносить щастя в кожний дім. Саме тому найщасливіша будівля в Здолбунові - дитячий садок “Усмішка”, який 10 червня 1991 року відкрив двері для малюків нашого міста. Уже 22 роки працівники дошкільного навчального закладу намагаються зробити все, щоб в його стінах звучав лише сміх.


“Усмішка” сьогоднішнього дня - 11-груповий дошкільний навчальний заклад, котрий відвідують 359 малюків, до послуг яких ошатні групи, великі холи, музична та фізкультурна зали, психологічний, медичний та логопедичний кабінети і, навіть, свій педагогічний театр “Жили-були”. Так, це великий господарчий комплекс, який створює комфортні умови для перебування малюків у закладі. Адже у дітей повинно бути все найкраще - чисті постелі, смачна їжа, продумане предметно-просторове середовище, упорядковане подвір’я. Всьому цьому віддає і своє серце, і свою посмішку завідувачка закладу Жанна Володимирівна Кадлубіцька - відмінник освіти України, педагог, нагороджений нагрудним знаком “Софія Русова”, депутат міської ради.
Можна сміливо сказати, що “Усмішка” - маленька лабораторія у великому науково-дослідницькому інституті під назвою “Дошкільна освіта”. З 2004 по 2008 рік дошкільний навчальний заклад був експериментальним майданчиком з апробації та впровадження в практику Базової програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі”. Результатом роботи експериментального майданчика є вихід друком серії методичних посібників з системою інтегрованих занять вихователя-методиста Н. Г. Лаби “Входимо у світ”, “Відкриваємо Світ”, “Перетворюємо Світ”, які знані не лише в Рівненській області, але й в Україні. Не полишає наукових пошуків колектив дошкільного навчального закладу і сьогодні. Так, співпрацює “Усмішка” з лабораторією інклюзивної освіти при Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та з кафедрою “Дошкільної освіти” Рівненського державного гуманітарного університету за темою “Інклюзивна освіта - вимога сучасності”. Тривала співпраця пов’язує педагогів “Усмішки” з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, адже формування безпечного стилю поведінки дошкільників - основна міжнародна та державна вимога сьогодення.
Вихователь нашого садочка О. А. Самчук стала переможцем районного туру Всеукраїнського конкурсу “Вихователь року”.
Для того, щоб усміхалися діти, заклад повинен відчувати руку допомоги. Ми відчуваємо цю допомогу з боку міського голови І. О. Ольшевського, який з бажанням вникає у всі справи закладу.
Відрадним був для нас нещодавній візит до закладу голови райдержадміністрації
В. С. Шуля, в полі зору якого президентські програми дошкільної освіти.
Найважливіше побачити завтрашню радість дітей, помітити справи, які, може, не нами задумані, але без нас не здійсняться. І далі йти по життю з серйозним, професійним, дорослим поглядом на питання освіти найменших, і …з дитячою посмішкою!
Наталія ЛАБА,
вихователь-методист ДНЗ № 5.

Comments are now closed for this entry