На порядок денний двадцять сьомої сесії районної ради шостого скликання було винесено понад тридцять питань. Серед них затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2012 рік, про програму економічного та соціального розвитку району на 2013 рік, інформація начальника Здолбунівського РВ УМВС про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району, хід виконання цілого ряду програм та прийняття нових, про розподіл вільних залишків коштів та внесення змін до районного бюджету на 2013 рік, депутатські запити і інші. Розгляд кількох із запропонованих депутати відхилили з поважних причин, а натомість внесли нові. Наприклад, депутат О. В. Колінько вніс пропозицію прийняти два звернення: одне - до Президента України В.Ф. Януковича, народних депутатів України Ю. В. Вознюка та В. А. Королюка з приводу ситуації, що склалася з виконанням Указу Президента України від 11 грудня 2009 року про створення Національного природного парку “Дермансько-Острозький” (його виконання ігнорується в плані передачі цьому парку земель), і друге - до Голови Державної санітарно-епідемічної служби України, головного державного санітарного лікаря України А. М. Пономаренка, голови Рівненської обласної державної адміністрації В. М. Берташа та народного депутата України В. А. Королюка щодо створення міжрайонного управління держепідемслужби з центром у Здолбунові, а не в Клевані, оскільки саме в Здолбунові є для цього і відповідна база, і кваліфіковані кадри, та й географічно це виглядає прагматичніше. Ці пропозиції були підтримані і відповідні звернення було прийнято.


Треба сказати, що підготовці сесії передувала напружена і скрупульозна робота депутатів в постійних комісіях та на засіданні президії райради, і тому відповідні рішення з усіх обговорених питань приймалися на сесії виважено і тепер вже без детального обговорення. Однак, як кажуть, “крапки над “і” було розставлено саме тут, бо, наприклад, до плану економічного і соціального розвитку району на 2013 рік було внесено три суттєві доповнення, які стосувалися будівництва дошкільного навчального закладу у селі Новомильськ, виготовлення документів на право власності на землю для П’ятигірської та Новомощаницької загальноосвітніх шкіл, будівництва П’ятигірського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дошкільний навчальний заклад ”Пролісок”.
Серед прийнятих на сесії програм були ті, що стосуються охорони навколишнього середовища, розвитку місцевого самоврядування, фізичної культури і спорту, підтримки місцевих ініціатив територіальних громад, участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, забезпечення депутатської діяльності і, звичайно ж, ті, що стосуються діяльності управління праці та соціального захисту населення.
Зрослу депутатську активність, уболівання народних обранців за вирішення наболілих проблем засвідчили і депутатські запити, які були розглянуті на пленарному засіданні. Вони стосувалися перевезення пасажирів, забезпечення населення скрапленим газом, роботи філії “Здолбунівський автодор” у зимовий час, ремонту містка по вулиці Підгірній у Дермані Другому. З усіх цих питань також прийнято відповідні рішення, які мають сприяти вирішенню порушених проблем.

 

* * *
На сесії депутати щиро привітали свого колегу Миколу Васильовича Висоцького з днем народження. Голова районної ради В. О. Тимощук та голова райдержадміністрації В. С. Шуль вручили імениннику вітальний адрес і квіти.
Володимир ДРОЗЮК.

Comments are now closed for this entry