Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації підбило підсумки роботи за минулий рік. А його працівникам не соромно було звітувати перед широким загалом минулого тижня. Саме вони допомагають долати життєві труднощі, знайти вихід із скрутних ситуацій найнезахищенішим нашим співвітчизникам.
Завдяки злагодженій праці всього колективу та координації дій із партнерами, як відзначила у своїй доповіді начальник управління Ольга Єфімчук, зокрема районним центром зайнятості під керівництвом Сергія Бабича, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, очолюваним Тетяною Павловою, управлінням Пенсійного фонду України, де начальником Світлана Жовтанюк, вдалося досягти непоганих результатів у виконанні поставлених завдань. Протягом 2012 року за призначенням усіх видів державних допомог, компенсацій, житлових субсидій в управління звернулось 10714 осіб. Із них призначено різних видів допомог 8373 громадянам.


На виконання соціальних ініціатив Президента України у минулому році значно зросла кількість отримувачів щомісячної грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, які проживають разом з інвалідами І чи ІІ груп внаслідок психічного розладу. Станом на 1 січня 2012 року перебувало на обліку 15 таких осіб, в 2013 році - 94 особи.
Завдяки розумінню владою важливості вирішення соціальних проблем в районі вже кілька років діє і фінансується ряд програм. Зокрема, програма надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, програма соціальної підтримки інвалідів по зору.
Традиційно з року в рік фінансується програма “Ветеран” для підтримки статутної діяльності двох ветеранських організацій, які діють в районі.
Далі доповідач зупинилася на питаннях соціального обслуговування інвалідів, що потребують технічних засобів реабілітації. Їм видано понад 200 направлень для забезпечення різними видами протезів, ортезів, ортопедичного взуття. Сектором державних соціальних інспекторів проведено 498 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей з метою підтвердження їх права на призначення соціальної допомоги (житлової субсидії), 79 перевірок умов проживання та використання коштів державних допомог, здійснено 503 перевірки цільового використання коштів допомоги при народженні дитини, в тому числі 9 спільно зі службою у справах дітей райдержадміністрації, призупинено 12 виплат допомоги при народженні дитини у зв’язку з неможливістю встановити факт догляду за дитиною та цільове використання коштів.
Акцентувала увагу присутніх О. Єфімчук на тому, що протягом 2012 року відбулося 7 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких розглядалися питання забезпечення виплати заробітної плати у розмірах не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру, погашення заборгованості з обов’язкових страхових платежів до Пенсійного фонду України, боргу з орендної плати за землю та земельного податку. Крім того, на засіданні комісії було заслухано 50 керівників підприємств, установ та організацій району, в тому числі 19 керівників-боржників по внесках до Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі, 17 керівників, які виплачували заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.
На підсумковій нараді управління праці та соціального захисту населення РДА відбулася ділова і конструктивна розмова, яка проходила у формі доброзичливого діалогу. А тон в цьому задала доповідь О. Єфімчук, з якої чітко викреслювались основні орієнтири діяльності працівників соціальної сфери. Адже вони не байдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує їхньої допомоги.
На сьогодні соціальна робота стала частиною політики держави. До спеціалістів установ соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги. І в чому б не полягала їх робота, основна мета їх діяльності - допомога людям, а головна риса характеру - людяність. Саме на це наголошували у своїх виступах начальник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова, заступник голови райдержадміністрації Микола Аніскін, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Людмила Гринюк.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної держадміністрації Лариса Юхименко, яка взяла участь в нараді і виступила, дуже високо оцінила роботу управління праці та соціального захисту Здолбунівської райдержадміністрації і подякувала всім, хто сумлінно, професійно, самовіддано виконує свої обов’язки, побажала міцного здоров’я, душевного спокою, благополуччя, а ще висловила впевненість, що наш Уряд зверне увагу на стан оплати праці саме працівників сфери соціального захисту, оскільки в нинішніх умовах вони інколи опиняються в гіршому становищі, ніж ті, кого вони захищають.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry