На Рівненщині в рамках реалізації проекту “Формування міжрегіональної мережі громадської взаємодії сільських органів самоорганізації населення” впроваджують таку, регламентовану низкою законодавчо-нормативних актів, самоврядну інституцію, як сільські комітети на чолі із старостами. Піонером в області у цій справі стала Урвенська сільська рада нашого району. У шести її населених пунктах під час проведених там конференцій нещодавно створено, а, точніше, обрано (після обговорення кандидатур) шляхом таємного голосування, старост та членів сільських комітетів.
Керівниками сільських громад стали: у Гільчі Другій - Ганна Хлопіч, у Йосипівці - Надія Мисько, в Лідаво - Олександр Голик, в Урвенні - Юрій Кацеба, у Загреблі - Олександр Скорняков, у Заліссі - Михайло Лежинський.


І хоч працюватимуть обрані старости та члени сільських комітетів на громадських засадах, вони вже намітили першочергові справи, за які візьмуться негайно. Наприклад, у Йосипівці та Заліссі планують активізувати сельчан і залучити їх до благострою місцевих кладовищ, у Гільчі Другій працюватимуть над влаштуванням організованого вивозу сміття, у Лідаво мають облаштувати в приміщенні тамтешнього клубу кімнату для проведення обрядових дійств (весіль, хрестин тощо).
Сільські комітети, як самоврядна інституція, покликані активізовувати місцеві громади на оперативне вирішення їх наболілих проблем. Сільські ж активісти, що ввійшли до комітетів, є своєрідними координаторами і організаторами дій, втілення ініціатив та ідей, згуртовують земляків на добрі справи для їх же спільного блага. Крім того, новоутворені комітети мають стати надійною опорою для голови сільської ради. Адже, працюючи безпосередньо на місцях, добре поінформовані, які питання у їх населених пунктах потребують якнайшвидшого вирішення, і акцентуватимуть на цьому увагу очільника територіальної громади, а він матиме змогу оперативніше діяти.
В Урвенській сільській раді нині роблять перші кроки у здобутті нового досвіду самоорганізації громади і сподіваються, що буде він позитивним і корисним для людей.
Вл. інф.

Comments are now closed for this entry