Ми живемо у час новітніх інформаційних технологій, електронного листування та спілкування лише в соцмережах. Ми практично забули, що таке книга – добра помічниця у період навчання і дозвілля. Діти мало читають, віддаючи перевагу перегляду телепередач або Інтернету. Звернення до книги обмежується лише переглядом обов’язкових творів із шкільного програмового матеріалу.


Саме тому, щоб відновити інтерес до читання, щоб повернути дітей до книги, у Здолбунівській гімназії започатковано довгостроковий проект, спрямований в першу чергу на учнів 1-5 класів. Метою проекту є популяризація української книги, виховання любові до рідного слова, до держави. Організатори заходу - письменники Євгенія Пірог (казкарка Дженні) і Сергій Гридін.
Головними учасниками акції мають стати молодші школярі. Чому саме вони? Тому що пізнання дитиною світу починається з гарної доброї книги, а любов до мови, відданість Батьківщині і патріотизм формуються саме в молодшому шкільному віці.
Проект стартував яскраво і неочікувано. Діти зустрілися з письменниками, познайомилися з їхніми книгами і, що найголовніше, – самі долучилися до створення казкової історії.
Зустріч завершилася, але вже має свої результати. По-перше, безліч дитячих вражень, по-друге, покладено хороший початок добрій читацькій традиції. Та найголовніше – діти в очікуванні нових зустрічей із письменниками та українською книгою, яка відкрила їм дивовижні світи і фантастичні історії.
Книго, живи! Ми в очікуванні нових побачень із таїною, ім’я якої – Читання.
Олеся Дученко,
учитель Здолбунівської гімназії.

Comments are now closed for this entry