І. Ф. ІЗОТОВА.

 

Животворна симфонія мелодій і звуків супроводжує нас усе життя, повнить світ тією особливою красою, яка робить кожного, хто прилучається до неї, чистішим, досконалішим. Взагалі музика має незбагненну владу над людиною. На її крилах можна вознестись до небес, подолати роки й відстані, відчути незнані до того відтінки почуттів і емоцій... Втім, магічну дію нотної гами незчисленну кількість разів випробувала на собі Ірина Филимонівна Ізотова. Адже все її життя пов’язане з музикою, яка стала її професією і долею.

 

Під час репетиції ансамблю скрипалів.


Ще з раннього дитинства вона проявила особливі вокальні здібності. Вже у шість років дівчинка разом з мамою виконувала українські народні пісні на два голоси, чим неабияк вражала перших шанувальників її таланту. А це і не дивно. Бо зростала вона у родині Галини Григорівни та Филимона Йосиповича Герасимчуків, де й дня не проходило без пісні, де любили й шанували народне мистецтво. До цього прилучили й дітей.


В шестирічному віці Ірина переступила поріг Здолбунівської музичної школи, яка стала для неї другою домівкою, місцем, де отримувала задоволення від улюбленого заняття. Їй з легкістю давалася музична наука, тому не виникло проблем в подальшому із вступом до Рівненського музичного училища. Фаховому зростанню сприяло й навчання у Рівненському державному педінституті (нині РДГУ) на музично-педагогічному факультеті. І ось уже 27 років Ірина Филимонівна працює у рідному їй з дитинства закладі викладачем по класу скрипки.
Ірина Филимонівна не може жити без музики, вона - сенс її життя.
- Музика для мене - це святе, це те, без чого мені важко прожити день, те, що створює або змінює настрій, приносить насолоду і натхнення, те, у чому шукаю щось нове, і обов‘язково знаходжу, - зізнається Ірина Филимонівна.
Досвідчений викладач виховує у своїх учнів почуття прекрасного, через музику допомагає їм зрозуміти навколишню дійсність, відчути радість від творчості, пробудити яскраві враження, сформувати естетичний смак. На її акордах вихована ціла плеяда юних музикантів. Чимало з них, закінчивши музичну школу, продовжили навчання далі, вирішивши пов’язати своє життя із музикою. Завдяки особливому індивідуальному підходу до кожної дитини, вмінню переконувати, давати надію педагогу вдається зацікавити хлопчиків і дівчаток, а також не допустити того, щоб через тимчасові розчарування, труднощі діти покинули займатися музикою.
А торік Ірині Филимонівні доручили відповідальну справу - вона очолила ансамбль скрипалів школи, до якого входять 15 учасників. Серед них як учні, так і викладачі закладу. Завдяки професіоналізму, таланту і ентузіазму І. Ф. Ізотової, а також допомозі досвідченого концертмейстера, викладача по класу фортепіано О. В. Шмачук порівняно за короткий час колектив значно поліпшив свою виконавську майстерність, сценічну культуру. Ансамбль - учасник усіх шкільних концертів, творчих звітів, різних заходів з нагоди свят, пам’ятних подій. А нещодавно він успішно виступав на сцені районного будинку культури і його майстерність щирими оплесками оцінили учасники урочистості з нагоди дня Соборності України.
В репертуарі колективу десятки різнохарактерних і різножанрових творів світової класики, сучасного і народного музичного мистецтва. В планах у керівника колективу чимало творчих задумів. Разом з тим працюватиме над поповнення складу ансамблю, подальшим удосконалення техніки інструментальної гри.
Ірина Филимонівна - учасниця ансамблю бандуристів відділу культури райдержадміністрації, який отримав широке визнання не лише у здолбунівчан, а й у шанувальників з Рівного, інших міст області.
І. Ф. Ізотова неодноразово нагороджувалася почесними грамотами відділу культури і туризму РДА, міської ради.
Не можна не згадати і про те, що вона впродовж десяти років є регентом хору церкви св. апостолів Петра і Павла у Здолбунові. Прагнення до духовності у неї закладено ще з дитинства, бо змалку батьки виховували її в любові до Бога, в шануванні християнських цінностей. Цих чеснот вона дотримується впродовж усього життя, невід’ємною частиною якого є праця на благо церкви.
Цілком закономірним є те, що свою любов до музичного мистецтва, до співу Ірина Филимонівна передала й своїй доньці Дарині. Дівчина активна учасниця багатьох концертів, які проходять у Здолбунові. Виступала не лише на районній сцені, а й в Рівному.
- Музика має дуже важливе значення в житті кожної людини, - говорить І. Ф. Ізотова. - Музика завжди дивує, дарує чудові емоції та відчуття. Адже вона говорить про те, яке прекрасне життя, і вона завжди буде поряд, і ніколи не зрадить.
Із цими словами професійного музиканта не погодитись неможливо.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry