Члени військово-історичних клубів зі всієї України відзначили річницю звільнення
нашого краю від німецьких нацистів відтворенням подій 69-літньої давнини

 


 

В день, коли Здолбунівщина відзначала чергову річницю звільнення від німецьких нацистів традиційним мітингом у міському парку, в найпівденнішій частині Здолбунівського району, поблизу урочища Гурби, відбулося військово-історичне відтворення подій зими 1944 року - бій між підрозділами Червоної Армії, військ Вермахту, УПА та НКВС.
В заході взяли участь члени Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” з Львівської області, Рівного та Березного, військові реконструктори з клубів міста Луцька “Азимут” та “Орел”, гості зі столиці – клуб “Красная звєзда”, військовики з Хмельницької області — загалом, понад 50 чоловік. До них долучилися жителі нашого району – чоловіки із села Нова Мощаниця на чолі з сільським головою Леонідом Герасимчуком, які прибули на двох підводах у відповідному одязі тих часів.


В другій половині дня учасники розділилися на 3 частини, кожна з яких рушила у своєму напрямку – хто займати оборону, а хто готуватися до наступу. Дана військова гра передбачала змагання тактик, тобто перемагав той, хто непомітно вистежить супротивника чи нейтралізує його із засідки. Спочатку підрозділи УПА вистежили та розбили війська Вермахту, яких загалом було не так багато. А вже згодом, як і в далекому 1944-му, у двобої зійшлися вояки УПА та підрозділи Червоної Армії, на боці яких був НКВС. В результаті, як і 69 років тому, тактична перемога була на боці УПА. Проте цього разу бандерівці не проривали вороже кільце, щоб вийти з оточення, а повністю розбили підрозділи Червоної Армії. Бій тривав до другої ночі, після чого переможці пішли на заслужений відпочинок до збудованої влітку 2011 року поблизу Гурбівського монастиря криївки УПА. Відтворення подій війни, коли все відповідає тому часу – одяг, військове спорядження, зброя, тільки кулі холості, не залишило байдужих серед учасників та глядачів.
А вже наступного дня, 3 лютого, після служби в Гурбенському Свято-Воскресенському монастирі та благословення його настоятеля ігумена Нифонта члени військово-історичних клубів відвідали могилу українського військового діяча часів УНР, начштабу групи УПА-Північ, генерал-хорунжого УПА (посмертно) Леоніда Ступницького в Дермані, де було відслужено панахиду. Дорогою до Рівного гості нашого краю заїхали у Здолбунів, щоб покласти квіти до пам’ятника Степанові Бандері, та в честь усіх борців за волю України вистрілили військовим салютом.
Запрошую усіх, кого цікавить військова справа, історія та активний відпочинок зі зброєю в руках, стати членом клубу української військово-історичної реконструкції. Мій телефон для детальнішої інформації можна взяти в редакції газети.
Сергій Кондрачук,
депутат Здолбунівської райради, член НСЖУ.
На фото: підрозділи Червоної Армії та НКВС перед боєм.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry