Про профілактику сказу домашніх тварин

Сказ – невиліковне інфекційне захворювання. Ним хворіють усі види тварин, частіше – лисиці, коти, собаки. В організм людини збудник інфекції потрапляє через укуси, а також при попаданні слини хворої тварини на ушкоджені ділянки шкіри (подряпини, порізи, тріщини) або слизову оболонку.
З початку цього року в установи державної ветеринарної медицини району надійшло 45 повідомлень про укуси людей тваринами. Підтвердження захворювання їх на сказ в жодному з випадків зафіксовано не було. Отож, така поведінка братів наших менших (зокрема котів та собак) – результат насамперед неправильного їх утримання і поводження з ними.


З метою профілактики сказу домашніх тварин доводимо до відома власників основні вимоги правильного утримання їх улюбленців. Власник має забезпечити тварині:
- своєчасне надання ветеринарної допомоги та послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
- наявність намордника та повідка, які необхідні для вигулу тварини поза місцем її постійного утримання;
- достатню кількість їжі та постійний доступ до води;
- можливість здійснювати необхідні рухи, контактувати з їй подібними, але вжити заходів для запобігання неконтрольованому розмноженню.
Крім того, власник зобов’язаний негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень людині чи іншій тварині, а також негайно доставити цю тварину для огляду у ветеринарну установу. 
В разі виникнення підозри на наявність у тварини сказу слід негайно її ізолювати та звернутися до ветеринарного лікаря.
Управління ветеринарної медицини 
в Здолбунівському районі.
Comments are now closed for this entry