Новорічно-різдвяні свята завершилися. Проте використання петард продовжує турбувати громадян, які бажають відпочити від голосних святкувань, але завжди треба пам’ятати, що піротехнічна продукція – не іграшка.
Діяльність, яка пов’язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто піротехніку мають продавати лише підприємці, фізичні або юридичні особи, які мають відповідну ліцензію Міністерства внутрішніх справ України. Продавці такої пожежонебезпечної продукції повинні мати дозвіл органу державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці.


Зберігання та реалізація побутової піротехніки можуть здійснюватись лише у відповідно обладнаних приміщеннях. Правилами забороняється продаж піротехніки на ринках та на вулицях, в підприємствах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків тощо).
Продаж будь-яких піротехнічних засобів особам до 18 років категорично заборонений. Діти, які купують небезпечні забавки, можуть отримати травми, опіки, каліцтва.
Інформація для споживачів. Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачами відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу. Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.
Піротехнічні вироби призначені для створення світлового, димового, шумового та світло-шумового ефектів. Правоохоронці радять під час їх придбання в торговельній мережі вимагати від продавця представлення копії сертифіката якості виготовлювача і сертифіката відповідності, виданого повноважним органом країни-виробника (постачальника).
У разі порушення вимог цих правил громадяни несуть наступну адміністративну відповідальність:
для продавців - за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів - накладення штрафу від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 до 1700 грн.);
для громадян-споживачів - за статтею 182 КУпАП, а саме за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.), за повторні такі ж правопорушення протягом року – накладення штрафу у розмірі від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.) із конфіскацією піротехнічних виробів.
Міліція застерігає громадян від придбання несертифікованої піротехнічної продукції, яка продається в невстановленому місці, без відповідних документів і несе в собі небезпеку. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності.
Кримінальна міліція у справах дітей ЛВ на ст. Здолбунів УМВСУ на Львівський залізниці нагадує, що через безконтрольність з боку батьків іноді трапляються випадки травмування дітей, особливо якщо до їх рук потрапляють несертифіковані китайські петарди. Тому необхідно слідкувати за поведінкою своїх дітей.
Валентин Парфенюк,
оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей лінійного відділу

на ст. Здолбунів УМВСУ на Львівській залізниці,
лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry