З давніх-давен українці з нетерпінням чекають різдвяно-новорічних свят. Малеча заздалегідь вивчає колядки і щедрівки. Для дітвори с. Стара Мощаниця Різдво – найбажаніше свято. Адже на перший його день вони з радістю бігають засніженими вулицями з долини на горбок, з горбка в долину, щоб порадувати своїм співом всіх: і тих, у кого є сім‘ї, і тих, де у хаті тільки двоє (дідусь і бабуся), і тих, хто зустрічає старість наодинці.
У кожній господі їм дуже раді. Але найбільше свято для них ще попереду. 8 січня і дорослі, і малі поспішають до сільської церкви. Тут уже більше десятиліття стало традицією після служби колядувати всім селом. Спочатку надають слово найменшим – дошкільнятам, а вже потім колядують сім’ями, колядує церковний хор, а на закінчення – всі присутні прихожани.


Цього року найбільше порадували своїми колядками дошкільнята Вадим і Вікторія Веремейчики, які приїхали в гості до бабусі із сусіднього села. Колядкою-жартом розвеселив усіх Андрійко Білінський. Прославляли Ісуса і школярі Вероніка Максимчук, Євгенія Семенчук, Данило Єнич, Мар’яна Шевчук, Катерина Сірук. Якою ж радістю світилися дитячі очі, коли вони отримували різдвяні подарунки від настоятеля храму отця Святослава, який і започаткував цю традицію.
Впевнена, саме такі свята запам’ятаються дітворі на все життя, допоможуть зберегти народні звичаї і традиції, збагатять дітей духовно, не дадуть дрімати національній свідомості, формуватимуть життєву компетентність учнів.
Лідія Панасюк,
учитель початкових класів

Старомощаницької ЗОШ I-II ст.

Comments are now closed for this entry