Уп’ятнадцяте в Здолбунові проведений шаховий турнір пам’яті нашого земляка Гната Микитюка.
Гнат Микитюк був людиною веселою, з гумором, запальний. Інженер-будівельник за фахом, працював виконробом у ПМК-63 (було таке підприємство в Здолбунові у радянські часи), весь час розривався між роботою і шахами. У 1974 році був чемпіоном Рівненської області.
У 60-70 роки минулого століття шахістів у Здолбунові гостинно приймав будинок культури залізничників - “Локомотив”, як між собою його називали здолбунівчани. “Локомотив”, можна сказати, був другою домівкою шахістів, а для декого і в буквальному значенні. Шахові бліц-баталії Гната Микитюка, Сергія Малахова, Олександра Ковальчука часто тривали до ранку…


Запам’ятався січневий ранок, коли я, ще школяр, йду на гру до “Локомотиву” на 11 годину і дорогою зустрічаю заплакану дружину Гната Олександру: “Гнат пропав, дома не ночував, на роботі нічого не знають, рідня хвилюється…” Підходимо до “Локомотиву”, а з дверей виходить змучений, але щасливий після нічних поєдинків Гнат.
Здолбунівський шаховий “король” Віктор Корольов, мабуть, не менш палко любив шахи, але участі у нічних баталіях не брав, бо працював машиністом електропоїзда і мусив дотримуватися режиму.
Отже, цьогоріч 5-6 січня вшановувати пам’ять Гната Микитюка зібралися 20 шахістів зі Здолбунова, Рівного і Острога у турнірі зі швидких шахів (по 15 хвилин) в одне коло.
З перших турів фортуна почала посміхатися Юрію Кошмаку – його суперники у трьох партіях “дарували” йому ферзя у ігрових позиціях. Це дозволило шахісту у перший день набрати 8 очок з 9 можливих і захопити лідерство. Єдиної поразки завдав лідеру Олег Прокопчук. Він, вміло розігравши чорними захист Беноні, по ходу партії не залишив супернику шансів хоча б на рівну гру.
У цей час лідер здолбунівського шахового сезону - 2012 Йосип Борзенко демонстрував невпевнену гру - у першому турі програв Вадиму Косолапову, а в шостому - ще й Василю Данилюку. На другий день у одинадцятому і дванадцятому турах Йосип програє дві принципові партії Юрію Кошмаку та Олегу Прокопчуку і вибуває з боротьби за перше місце.
Далі Юрій Кошмак здобуває перемогу за перемогою і впевнено займає перше місце з 17 очками з 19 можливих.
За решту четверо цінних призів, встановлених обласною шаховою федерацією, розгорнулася справжня “бійня”. З однаковим результатом 14,5 очка до фінішу прийшли четверо(!) і за додатковим показником SB-коефіцієнта місця розподілилися наступним чином: друге – Олег Прокопчук ; третє – Йосип Борзенко; четверте – Анатолій Кирилюк; п’яте – Василь Данилюк.
Призери нагороджені грамотами Здолбунівської райдержадміністрації та обласної федерації шахів, а переможець – перехідним кубком.
Грамоти також отримали наймолодший учасник змагань - 15-річний рівненський школяр Андрій Дем’янюк і найстарший - 87-річний здолбунівчанин Михайло Коломійчук. До речі, він починав грати у здолбунівських турнірах і здобувати призи ще “за Польщі”, про що обіцяв розповісти найближчим часом.
Учасників змагань тепло привітав міжнародний майстер з шахів, дев’ятиразовий чемпіон Рівненської області Ігор Лабенський. Він вручив призерам шахову літературу з власної бібліотеки.
Олександр ПОПОВ,
суддя змагань,
Юрій КОШМАК.
На фото: під час турніру.


Технічні результати
1. Кошмак Юрій, Здолбунів, - 17 очок з 19 можливих.
2. Прокопчук Олег, Здолбунів, - 14,5.
3. Борзенко Йосип, Здолбунів, - 14,5.
4. Кирилюк Анатолій, Здолбунів, - 14,5.
5. Данилюк Василь, Рівне - 14,5.
6. Гуменюк Олексій, Здолбунів, - 11,5.
7. Макарець Борис, Здолбунів, - 11,5.
8. Борисюк Петро, Здолбунів, - 11,5.
9. Сидор Дмитро, Рівне, - 11.
10. Бриль Валерій, Острог, - 10,5.
11. Косолапов Вадим, Рівне, - 8,5.
12. Бедратий Михайло, Здолбунів, - 8.
13. Шаранський Валентин, Острог, 7,5.
14. Дем’янюк Андрій, Рівне, - 7.
15. Сорокін Олександр, Острог, - 7.
16. Дрозд Олексій, Здолбунів, - 6.
17. Хоменко Володимир, Здолбунів, - 5.
18. Лісовський Олексій, Острог, - 4,5.
19. Рудюк Станіслав, Острог, - 4.
20. Коломійчук Михайло, Здолбунів, - 1

Comments are now closed for this entry