Діти — це наше майбутнє. Від нашого ставлення до них, розуміння їх проблем, інтересів і потреб, стану охорони дитинства залежить доля кожної дитини і розвиток суспільства в цілому.
Тиждень правових знань, що пройшов наприкінці минулого року у Маломощаницькій ЗОШ, був спрямований на те, щоб допомогти учням легко і доступно засвоїти соціально-правові принципи, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини. Розпочався тиждень засіданням круглого столу “Держава, діти і право”, учасниками якого були учні школи, директор Р. Чаюк, вчителька правознавства Г. Дащинська та бібліотекар ПШБ Н. Новосад. На виховний захід “Наші права і обов’язки” завітав голова сільської ради В. Харченко. В своєму виступі В’ячеслав Олексійович наголосив, що в умовах розбудови демократичної, правової Української держави в центрі уваги має бути особистість дитини. Юридична вікторина і морально-правова гра для школярів, підготовлена Г. Дащинською та Н. Новосад, сприяли закріпленню знань про права і обов’язки, прописані в документах, спрямованих на захист дітей. З учнями 9-го класу була проведена година спілкування “Ми — юні правознавці”. В ході Тижня діяла також тематична книжкова поличка “Правовий компас”.


Завдяки отриманим з правознавства знанням кожен школяр усвідомив, що дитина — громадянин України, про неї піклується не лише родина, але й держава, а всі діти рівні у своїх правах.
Колоритом української культури було наповнене свято для батьків, вчителів і всіх бажаючих “Андрію, Андрію, даруй нам надію”. Учні представили гостям фрагмент українських вечорниць, на яких молодь жартувала, дівчата ворожили, співали українські пісні, частували всіх власноруч приготованими варениками. Батькам приємно було не лише чути приємні відгуки про своїх дітей, але й побачити їх акторські здібності й таланти.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар Маломощаницької
ПШБ.

Comments are now closed for this entry