Щоб там не казали, а робота в органах місцевого самоврядування ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Що не день, то важливі справи. І у цій круговерті трудових буднів Мізоцькому селищному голові Богдану Юрійовичу Похилюку ніколи і вгору глянути. Та він не нарікає на долю, бо вважає, що хтось мусить працювати на благо громади.
А в Мізочі проблем вистачає. І найгострішими з них на сьогодні, на думку селищного голови, є стан доріг і організація вивезення сміття. Самотужки органу місцевого самоврядування вирішити їх неможливо, бо відсутня відповідна законодавча база. Залишається чекати допомоги “зверху”.
Однак, склавши руки, тут не сидять. І чимало за останній час вдалося зробити спільними зусиллями у напрямку благоустрою населеного пункту, соціально-економічного розвитку території, допомоги малозабезпеченим сім’ям та ін. Адже і очільник громади, і селищні депутати – це колектив однодумців, які дбають про завтрашній день Мізоча, беручи на себе відповідальність за прийняті рішення. Та й громада селища не стоїть осторонь.
Так, торік було введено в дію після повної реконструкції другий корпус ДНЗ “Малятко” на 50 дітей. Проведено заміну вуличних мереж водопостачання, реконструкцію водонапірної башти із заміною всіх насосів. Облаштовано з допомогою районної влади ряд доріг, вимощено 400 м тротуару.


Вже виготовлено документацію на перекриття даху третього корпусу дитячого садочка “Малятко”. Розробляється документація на проведення освітлення чотирьох вулиць селища. Слід зазначити, що, у зв’язку із змінами в законодавстві, зробити це нині стало складніше, оскільки на кожен об’єкт необхідно мати державний акт на землю та документ, що засвідчує право власності. Певні труднощі виникають і через відсутність генерального плану забудови Мізоча. На все це потрібні кошти. Тож доводиться голові вишукувати можливості, щоб добрі справи були доведені до кінця.
Стабільним можна назвати і фінансово-економічний стан селищної ради – до завершення року бюджет планується виконати на 100 відсотків.
Б. Ю. Похилюк – людина ініціативна, поміркована, ділова, вміє налагоджувати стосунки з керівниками установ і організацій селища, знаходить спільну мову з районним керівництвом, з підприємцями. За підтримки останніх вдалося реконструювати у Мізочі 4 пам’ятники, постійно надається матеріальна допомога ветеранам, малозабезпеченим, дітям-сиротам.
Мізочани довіряють своєму голові, бо бачать, що він дійсно відстоює їх інтереси в кабінетах можновладців, на районних сесіях, стоїть горою за Мізоч, вболіває за його розвиток і процвітання громади. Тому й не дивно, що після першої каденції головування Богдана Юрійовича мізоцька громада у 2010 році доручила йому знову бути її лідером, обравши селищним головою на другий термін.
До приходу на роботу в орган місцевого самоврядування Б. Ю. Похилюк працював головним ветеринарним лікарем району, начальником управління ветмедицини, де також проявив себе як висококваліфікований фахівець.
За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування Б. Ю. Похилюк неодноразово нагороджувався почесними грамотами районного та обласного рівня. А торік, з нагоди 250-ї річниці присвоєння Мізочу Магдебурзького права, йому було вручено Почесну грамоту МГО “Рівненське земляцтво” за підписом першого президента України
Л. М. Кравчука.
За підсумками цьогорічного районного конкурсу “Найкращий лідер самоврядної громади” Богдан Юрійович став переможцем у номінації “Соціальні ініціативи”. Його представлено до нагородженння Почесною грамотою Рівненської облради.
- Робота керівника територіальної громади – це нескінченний круговорот, в якому, завершуючи одну справу, одразу розпочинаєш другу, - зізнається Богдан Юрійович. - Та одне можу сказати напевно: насамперед треба жити інтересами громади, сприймати їх не лише розумом, а й душею. Бо наше покликання – допомагати людям. І якщо вони обрали мене, то, крім довіри, на мене лягає ще й часточка їх надії на краще майбутнє. А це дуже важливо.
Якось довелося почути слова: “Не чекай вдячності від людей… Просто роби їм добро, вони цього потребують”. За цим принципом живе і працює й Мізоцький селищний голова.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry