27 серпня 1991 року у районній газеті “Шлях Ілліча” було опубліковано розпорядження голови Здолбунівської районної Ради народних депутатів А. В. Дольного про департизацію державних установ району, міської, селищної і сільських Рад народних депутатів, а також про припинення діяльності партійної організації в апараті райвиконкому.
Цього ж дня були надруковані і розпорядження щодо охорони і контролю за збереженням майна та архівних матеріалів райкому Компартії України та охорону пам’яток історії та культури в районі.
* * *
В цьому ж номері газети публікуються повідомлення про вихід з членів КПРС голови райради А. В. Дольного та голови міської ради Є. І. Наумкіна.
* * *
29 серпня опубліковано Звернення колективу редакції до депутатів районної Ради народних депутатів, усіх читачів про зміну назви газети та розпорядження голови райвиконкому про зміну засновників газети. Ними стали районна Рада народних депутатів і трудовий колектив редакції.
* * *
31 серпня 1991 року газета виходить у світ під назвою “Нове життя” , а з 30 серпня над приміщенням райвиконкому згідно з його рішенням встановлено синьо-жовтий прапор.
* * *
Керуючись постановою Верховної Ради України про департизацію державних органів, про припинення членства в КПРС заявляють члени райвиконкому Шпить Б. С., Мельник С. О., Баранчук М. В., Ковальчук В. П., Нечипорук В. М., Плугін Г. Г., Явлрський С. Т., Дрозюк В. В., Давидюк І. С.


* * *
Третього вересня 1991 року розпорядженням голови районної Ради народних депутатів утворено комісію по розслідуванню діяльності посадових осіб державних і громадських органів в час спроби державного перевороту 19 — 21 серпня 1991 року. Її очолив начальник районного відділу статистики В. І. Гендиляк.
* * *
19 вересня 1991 року прийнято рішення районної Ради народних депутатів про утворення виборчих дільниць по виборах Президента України та проведенню Всеукраїнського референдему.
* * *
У листопаді 1991 року виконком районної Ради народних депутатів, а слідом за ним і група депутатів райради, серед яких були В. Атаманюк, П. Мосійчук, І. Ольшевський, А. Дольний, В. Гендиляк і інші звертаються до виборців із закликом під час референдуму сказати “Так!” незалежній Україні”, чим підтвердити Акт проголошення її незалежності від 24 серпня 1991 року.
* * *
1 грудня 1991 року країна зробила свій вибір, проголосувавши за незалежність. У нашому районі за неї висловилися 97,3 відсотка виборців. За обрання Президентом України Л. М. Кравчука — 46,8 відсотка. Вячеслав Чорновіл, який був другим, набрав 28,6 відсотка голосів виборців району.
* * *
У січні 1992 року виконком районної Ради народних депутатів розглянув питання “Про розмежування державного майна між власністю району, міста, селища і сіл району”.
* * *
На початку березня 1992 року обнародувано Резолюцію спільного засідання демократичних організацій і представників державних органів району про об’єднання зусиль з метою захисту України як незалежної держави, прийняття невідкладних заходів з питань покращення економічного стану, відродження національної культури, освіти, захисту прав репресованих і реабілітованих громадян нації.
* * *
14 березня публікується рішення міськради про перейменування 20 вулиць районного центру.
* * *
Цього ж місяця1992 року розпорядженням виконкому районної Ради народних депутатів вперше регламентовано святкування днів Пасхи.
* * *
15 травня 1992року сесія райради розпустила виконавчий комітет та ліквідувала відділи, управління і комітети. Вперше депутати прийняли рішення про виділення коштів на будівництво Свято-Успенської автокефальної православної церкви в сумі 200 000 карбованців.
* * *
29 травня 1992 року утворено секретаріат районної Ради народних депутатів, встановлено його структуру. Керівником призначено І. І. Гречаного.

Comments are now closed for this entry