Так означили своє головне задання червонохрестівці Здолбунівщини на останньому засіданні правління районної організації товариства Червоного Хреста України

 

Відбулося воно у актовій залі центральної районної лікарні 26 листопада. Присутніх із порядком денним ознайомила голова Здолбунівської РО ТЧХУ Марія Михайлівна Бєлікова. Вона ж виступила з доповіддю у питаннях “Про хід виконання Стратегії розвитку Здолбунівської районної організації ТЧХУ до 2020 р. і плану розвитку на 2012 р.” і “Про стан роботи РО ТЧХУ по наданню медико-соціальної, профілактичної, побутової, матеріальної та психологічної підтримки найбільш соціально вразливим верствам населення”.
І Стратегію розвитку РО ТЧХУ до 2020 р., і річний план її роботи було прийнято на основі Стратегічних цілей до 2020 р., визначених Міжнародним рухом Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також із врахуванням завдань, окреслених у постанові правління Здолбунівської РО ТЧХУ 2011 р., зазаначила Марія Михайлівна. За її словами, упродовж 2012 року червонохрестівці району працювали результативно, чому сприяла налагоджена співпраця (на основі відповідних договорів) РО ТЧХУ із місцевою владою, з органами місцевого самоврядування, з установами та громадськими організаціями.


Загалом цьогоріч робота Здолбунівської РО ТЧХУ була спрямована на надання допомоги найвразливішим категоріям населення, розвиток волонтерського руху, боротьбу з бідністю, реагування на надзвичайні ситуації, навчання населення навичкам надання першої долікарської допомоги, пропагування здорового способу життя і виховання молоді на засадах милосердя.
Районна організація ТЧХУ вже традиційно плідно співпрацювала із відділом освіти РДА шляхом залучення учнівської молоді та педагогів до участі у різноманітних акціях та місячниках під егідою Червоного Хреста, проведення змагань шкільних санпостів.
Завдяки тісній співпраці РО ТЧХУ з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводились виїзди до шкіл і організовувались там тематичні бесіди щодо профілактики туберкульозу та ВІЛ, про боротьбу з наркоманією.
Покращилась і спільна діяльність з районним центром зайнятості. Люди, направлені РЦЗ на громадські роботи в РО ТЧХУ, надавали допомогу 13 особам, більшість з яких через хворобу не встають з ліжка. До них учасники громадських робіт здійснили 904 відвідування та надали 3290 соціальних послуг.
Сільські та селищна ради району сприяли червонохрестівцям у виявленні одиноких людей, інвалідів, багатодітних сімей, які потребують уваги і допомоги. По Мізоцькій селищній раді РО ТЧХУ було організовано акцію “Допоможемо у біді всі разом” по збору коштів для двох онкохворих дітей. Мізочани та небайдужі до чужої біди люди зібрали 20351 грн., які було передано батькам хворих. Завдяки допомозі постійних благодійників РО ТЧХУ вдалося сформувати продуктові пакети та роздати їх 50 одиноким людям, які стоять на обліку при червонохресній організації.
Патронажна служба району, у якій працюють 6 медичних сестер, допомогу вдома надала 927 пацієнтам, здійснивши 9600 їх відвідувань та 30200 медичних послуг.
Розвивається й волонтерський рух, створена і діє при РО ТЧХУ молодіжно-волонтерська рада, яку очолює О. Ботарьов.
Кожна людина, що потребує психологічної підтримки, виконання медичних призначень лікаря, може звернутись у кімнату медико-соціальної допомоги населенню РО ТЧХУ (у приміщенні стоматполіклініки), а малозабезпечені - у банк одягу.
Відзначивши позитивні моменти діяльності районної організації ТЧХУ, М. М. Бєлікова зупинилась і на недоліках. На її думку, покращення потребує робота з навчання населення навичкам надання першої невідкладної допомоги, червонохрестівцям слід також подбати про забезпечення здатності оперативно реагувати при надзвичайних ситуаціях, активніше та якісніше проводити навчання штатних працівників та добровольців діям в умовах надзвичайних ситуацій.
В обговоренні доповіді виступили методист райметодкабвнету Є. Б. Грицина, провідний спеціаліст РЦ СССДМ А. В. Макова, голова первинної організації Товариства Червоного Хреста України у Мізоцькому НВК
Л. В. Бондар.
У засіданні взяли участь заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації О. В. Федорук та голова Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України В. П. Соколенко. Вони дякували червонохрестівцям району і особисто голові РО
М. М. Бєліковій за роботу. В. П. Соколенко відзначив, що Здолбунівська РО ТЧХУ нині є однією з кращих на теренах області і що останнім часом у її діяльності чимало позитивних зрушень. Він наголосив, що вся діяльність Товариства спрямована на допомогу державній владі у вирішенні нею соціальних, гуманітарних питань. Окреслюючи завдання на найближче майбутнє, він зазначив, що це будуть подальша реалізація в області 16 довгострокових червонохресних програм; запровадження з січня 2013 р. на теренах Рівненщини, і нашого району зокрема, програми соціального супроводу хворих на туберкульоз, розрахованої на 3 роки; посилення роботи з молоддю; розширення мережі пунктів надання соціальної допомоги та подальше втілення програми посилення банків одягу “Чобіток”.
До складу правління РО ТЧХУ було прийнято завідуючу поліклінікою ЦРЛ В. М. Наумович. Під оплески присутніх М. М. Бєлікова вручила нагороди за плідну працю на червонохресній ниві голові кращої первиної організації у загальноосвітніх закладах району Любові Володимирівні Бондар (Мізоцький НВК) та медсестрі Червоного Хреста Марії Романівні Юрчук (Мізоч). Наприкінці засідання було прийнято постанову правління Здолбунівської РО ТЧХУ, в якій чітко визначено, над чим червонохрестівці працюватимуть у наступному році.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry