Попередньо відбулися засідання постійних депутатських комісій, президії районної ради, на яких депутати ретельно вивчали питання, винесені на пленарне засідання, вносили свої пропозиції, зауваження. 
На сесійному засіданні розгляд питань порядку денного обранці районної громади розпочали з бюджетних справ. Було затверджено звіт про виконання районного бюджету за минулий рік, внесено зміни до цьогорічного кошторису, розподілено вільні залишки коштів загального фонду районного бюджету. Останніх було надто мало, тож і виділені суми були далекими від потреб.  
Звіт голови РДА взято до відома
Депутати заслухали звіт про здійснення райдержадміністрацією делегованих повноважень, визначених ст. 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за період з лютого минулого року по лютий нинішнього, з яким виступив голова РДА Л. Я. Кінах. Він назвав чимало цифр і фактів, які свідчать про проведену роботу. Зокрема, для забезпечення стабільного розвитку промислової галузі господарського комплексу району торік проведено 5 виробничих нарад з керівниками промислових підприємств. Було вироблено тактику щодо посилення контролю за обсягами випуску продукції, проведення модернізації та реконструкції підприємств, забезпечення фінансової стабільності, збільшення вкладення інвестицій, підвищення якості та конкурентоспроможності товарної продукції з метою просування її на зовнішні ринки. Спільно з суб’єктами господарювання району розроблений план спільних дій щодо пом’якшення наслідків фінансово-економічної кризи.
В районі проводиться системна робота щодо забезпечення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва. Для забезпечення узгоджених дій органів місцевої влади, суб’єктів малого бізнесу та їх громадських об’єднань при РДА функціонує районна координаційна комісія з питань розвитку підприємництва.
Найбільшою проблемою у сфері соціального захисту населення в минулому році була заборгованість із виплати заробітної плати. На 1 січня ц. р. вона становила 543 тис. грн.
Торік проведено 10 засідань районної комісії з питань заробітної плати, праці та соціальної політики, заслухано 73 керівники підприємств-боржників, які не подбали про своєчасну виплату нарахованої заробітної плати, та 11 керівників, які не забезпечили виплату заробітної плати в розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімуму. Завдяки роботі членів комісії з перевірки легалізації найманої праці на новостворені робочі місця працевлаштовано 29 осіб.
 Райдержадміністрація здійснює повноваження щодо забезпечення розвитку усіх видів освіти. Загальний обсяг бюджетних асигнувань, спрямованих на розвиток освітньої галузі, торік склав 43,4 млн. грн. і збільшився порівняно з попереднім роком на 37,8%.
РДА приділяла увагу розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази медичних закладів району. Проведено капітальний ремонт дитячого відділення та реконструкцію клінічної лабораторії стаціонарного відділення ЦРЛ, завершено поточний ремонт стерилізаційної Мізоцької районної лікарні. На придбання медичного обладнання із районного бюджету використано 71,2 тис. грн. Для потреб ЦРЛ придбано автомобіль.
Загалом, здійснюючи делеговані повноваження в різних сферах, райдержадміністрація вживала заходів для вирішення найактуальніших проблем району.
Голова РДА відповів на запитання депутатів М. Т. Корнійчука, С. В. Ніколіної, 
Є. І. Долгаль, В. М. Карпетченка, депутата обласної ради Н. С. Путіліної.
Виступивши в обговоренні звіту, депутат С. В. Ніколіна зазначила, що він не дає змоги судити про перспективи розвитку економіки району, його проблеми. У звіті не знайшли відображення такі важливі питання як енергозбереження, розвиток житлово-комунального господарства, вкладення інвестицій в основний капітал та ін. Депутат назвала чимало допущених неточностей, зауваживши, що в звіті відображено наміри, а не дійсність.  
Рішенням районної ради звіт про здійснення райдержадміністрацією делегованих повноважень взято до відома.

Програми затверджували, вносили зміни та аналізували хід виконання
Депутати районної ради чимало попрацювали над програмою економічного та соціального розвитку району на 2009 рік. До цієї справи було залучено широке коло зацікавлених осіб, розглянуто усі зауваження та пропозиції. Остаточний варіант цього важливого документа і було прийнято на сесії.
Визначаючи програму дій на цей рік, депутати не оминули і таке доволі болюче питання, як дороги. Районною програмою визначено обсяг завдань, однак з обласного бюджету нашому району не виділено жодної копійки. Це не означає, що нічого робитися не буде, однак можливості району доволі обмежені.
Районна рада затвердила також програми розвитку малого підприємництва на 2009-2010 роки, підтримки молоді у районі на 2009-2015 роки, підготовки кваліфікованих робітничих кадрів на 2009-2012 роки. Доповнення внесено до програми зайнятості населення на 2008-2009 роки. 
Було розглянуто також хід виконання попередніх рішень ради стосовно розроблених у районі стратегії економічного та соціального розвитку району на період до 2015 року, програми розвитку освіти на 2006-2010 роки, реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2005 рік та на перспективу до 2010 року.  

Депутатські запити, листи та звернення
Районна рада залишила на контролі запит депутата В. А. Розенбаума щодо тарифів на пасажирські перевезення за маршрутом Рівне-Здолбунів. Надіслана в районну раду і опублікована в газеті “Нове життя” відповідь начальника державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області В’ячеслава Бережнюка не влаштовує людей, адже проблему не вирішено.
Залишено на контролі і запит депутата О. Є. Дацюка щодо порушення теплового режиму у школі с. Білашів. Після прийняття комісією збудованої газової котельні проблема буде вирішена.
На сесії районної ради прозвучали і нові запити. Зокрема, депутат О. М. Буздиган порушив питання про необхідність облаштування зупинки громадського транспорту на дільниці дороги Городище-Рівне-Старокостянтинів в районі сіл Ільпінь-Кошатів. Депутат С. І. Рижук зазначив, що сельчани терплять великі незручності через те, що сільські ради тепер не здійснюють нотаріальні дії, лише посвідчують заповіти. У депутатському зверненні Л. П. Герасимчука йшлося про потребу замінити трансформатор в Новій Мощаниці. Жителі с. Білашів звернулися із проханням залишити в районі існуючу автобусну маршрутну мережу.
На сесії районної ради схвалено тексти звернень депутатів Здолбунівської районної ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо виплати у повному обсязі пільг дітям війни, допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму та про проведення державного технічного огляду тракторів, причепів та самохідних сільськогосподарських машин.

* * *
Районна рада взяла до відома звіт голови постійної комісії з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження Й. В. Гаврищака, погодила призначення С. В. Радіонова на посаду директора Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. Голова районної ради В. О. Тимощук представив нового керуючого районного відділення Ощадбанку Я. Є. Бараболю, який є депутатом обласної ради.
Активно обговорювали депутати питання про автобусну маршрутну мережу району. Прийняте в області рішення щодо формування маршрутної мережі Рівненщини на цей рік за принципом: село – районний центр, районний центр – обласний центр не влаштовує ні жителів району, ні перевізників. Про це вели мову депутати 
С. В. Ніколіна, В. І. Гендиляк, Ю. П. Лиморенко, Є. І. Долгаль, М. П. Євчук, О. П. Клименко. Районна рада прийняла рішення, текст якого друкується на цій сторінці.
Тамара ОКРУШКО. 
На знімках: фрагменти сесії.
Фото автора.  


Comments are now closed for this entry