Останні зміни у земельному законодавстві стосуються питань переходу права власності на земельні ділянки вторинного ринку, тобто, ті, на які вже є виготовлені документи, отримано державний акт. 
Раніше, після того, як новий власник купив, отримав земельну ділянку в подарунок, або в результаті прийняття спадщини його чекала процедура отримання нового державного акта на цю землю, що потребувало часу та капіталовкладень. Тепер, згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок” від 5.03.2009 року після оформлення відповідного нотаріального документа (договору купівлі-продажу чи дарування, свідоцтва про право на спадщину) державний акт на земельну ділянку нотаріусом не вилучається, а долучається до нього. Крім того, нотаріус робить на державному акті відмітку про перехід права власності, форма запису якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 6.05.2009 року. Далі власнику необхідно зареєструвати право власності у територіальному органі Держкомзему за місцезнаходженням земельної ділянки, про реєстрацію якого на державному акті теж робиться відмітка. На цьому процедура переоформлення права власності закінчена. Водночас новий власник не позбавляється права виготовлення нового державного акта про право власності на землю на своє ім’я.
Проблематичним залишається питання відчуження (купівля-продаж, дарування) частини земельної ділянки. Вищевказаним законом встановлено необхідність попереднього виготовлення державного акта на частину земельної ділянки, яка буде відчужуватись, але процедури видачі державного акта на право власності на таку частку, на підставі заяви власника, не передбачено.  
Ганна БАНАЦЬКА,
Олег БОНДАРЕНКО, 
приватні нотаріуси Здолбунівського нотаріального округу.

Comments are now closed for this entry