Наприкінці серпня жителі Будеража відзначили ювілейну дату свого села - йому виповнилося 690 років. З нагоди цієї величної події в сільському будинку культури відбулося цікаве масштабне свято. Зал прикрасили різнокольоровими кульками, картинами, виробами із сіна та ниток. Увагу присутніх привертала й оформлена виставка літератури й світлин “Мій край - моя історія жива”, яку підготувала завідуюча бібліотекою Тамара Ліщинська.
Аби свято було радісним і яскравим, запам’яталося сельчанам, чимало зусиль доклала директор будинку культури Наталія Козік – мудрий керівник і чудова людина, яка любить і знає свою справу. Музичний супровід заходу забезпечив Олександр Ботарьов.


Розпочалося свято Державним Гімном України у виконанні учасників хору сільського будинку культури, яких підтримали своїм співом і всі присутні в залі. Ведучими свята були Наталія Шульц та Сергій Якимчук.
Із 690-річчям села учасників святкування привітав сільський голова Володимир Баранов, який розповів про подальші плани розвитку населеного пункту і перспективи для його мешканців.
Із захопленням слухали присутні виступ вчителя історії місцевої школи Антона Бабича про історію Будеража, значимі події, що відбувалися тут у різні періоди.
На святі села були присутні подружжя, які прожили у парі 50 і більше років. На адресу цих шанованих людей прозвучало чимало теплих вітань та слів вдячності за невтомну працю на благо своїх родин, рідного села, Батьківщини.
Не забули учасники святкування і всіх старожилів села, бажаючи їм прожити ще багато років у мирі і щасті. Нещодавно будеразька сільська громада поповнилася маленьким жителем - в сім’ї Максимчуків з’явився на світ хлопчик. Тому народження дитини стало не лише радістю для родини, а й для всього села, про що також згадувалося на святі.
Ведучі заходу привітали сім’ї, де виховують по троє і більше дітей, побажали їм терпіння, наснаги, здоров’я, вдячності від синів і дочок та поваги від людей.
Особливо тепло і зворушливо говорили на святі про жінок села, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”, а це - С. В. Котяй, М. Х. Філонюк, Л. А. Мамчук, Є. І. Власюк.
У Будеражі проживає чимало не байдужих до краси природи людей, які вирощують різні сорти квітів, прикрашаючи ними свої подвір’я, а також території школи, садочка. Їм також щиро дякували за невтомну працю на благо села.
Упродовж усього свята гарного настрою присутнім додавали виступи учасників художньої самодіяльності. Звучало безліч гарних пісень у виконанні О. Дорощук, Н. Шульц, М. Гук, Л. Дмитрук, Н. Фільварченко, дошкільнят Богдана Козіка та Софії Данилюк, сестер Кравчук. Учні місцевої школи представили інсценізацію казки рівненської поетеси Г. Островської “Картоплина” та танець квітів. Гучних овацій від односельців заслужили самодіяльні актори, які виконали уривок із п’єси М. Старицького “За двома зайцями”.
Крім того, учасники святкування взяли участь у конкурсах, розіграші лотереї, спонсорами проведення яких стали приватні підприємці В. Гратовецький, М. Свердлюк, Т. Бондар. Цікаві конкурси, караоке проводилися і під час дискотеки. Тут спонсором виступив ПП В. Максимчук, який виділив на цінні подарунки 700 грн. За це йому вдячні і молодь, і сільський голова, і директор будинку культури.
Свято дуже сподобалося усім - від найменшого до найстаршого.
Оксана ПОЛІЩУК,
жителька с. Будераж.

Comments are now closed for this entry