До редакції надійшов лист від громадянина Білорусі, який цікавиться долею свого родича Даниїла Єфимовича Трухановича. Народився він в 1939 році в селі Тури поблизу Давидгородка в Білорусі, був мобілізований у польську армію. У вересні того ж року розпочалася Друга світова війна. Даниїл потрапив до тюрми в м. Здолбунів. За свідченнями, що дійшли до рідних, він чи то дезертирував з армії, чи то його відпустили із полону совєти, і він повертався додому. Проте не захотів викинути нову польську шинель, з якою його й заарештували.
В тюрмі Здолбунова він був писарем і в 1941 році домігся побачення з матір’ю (в цей час його батько готувався до заслання як репресований куркуль).
В червні 1941 року Даниїл зустрівся з матір’ю та братом. Коли рідні поверталися додому, дізналися про початок Великої Вітчизняної війни.
Д. Є. Труханович був евакуйований із Здолбунова до Сибіру, де пізніше увійшов до складу армії Андерса. Він пройшов усю війну і в 1947 році потрапив до Англії, там одружився і прожив все життя. Помер у 1989 році.
В 2011 році рідні з Білорусі налагодили зв’язок з його дочками, які живуть в Британії. Але їм важливо дізнатися, з якої причини Даниїл Труханович потрапив у полон до совєтів. Можливо, хтось зможе їм допомогти.
Чекаємо дзвінків до редакції або повідомлень на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Comments are now closed for this entry