Прокуратура України - це самостійний централізований орган державної влади, що діє в системі правоохоронних органів і є складовою цієї системи. Прокуратура забезпечує захист від протиправних посягань суспільного та державного ладу, прав і свобод людини, а також основ демократичного устрою державної влади засобами та методами, передбаченими законом. Прокуратура не підпорядкована законодавчій, виконавчій або судовій владі, оскільки її діяльність не залежить від будь-якої гілки влади, що згруповані в державі.
Відповідно до положень Конституції України пріоритетним напрямком діяльності прокуратури є захист прав, свобод і законних інтересів людини. Для цього прокуратура наділена повноваженнями обмежувати протиправні дії певного кола державних органів і посадових осіб передбаченими законом засобами.


Так, прокуратурою Здолбунівського району в поточному році завершено розслідуванням та направлено до суду кримінальну справу відносно начальника та державного виконавця державної виконавчої служби Радивилівського районного управління юстиції Рівненської області, злочинні дії яких заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом житловим правам та особистим благам потерпілої, - позбавили останню права власності на житло (будинок в м. Радивилів), недоторканність якого передбачена Конституцією України, а також прав боржника, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».
Продовжуючи свої злочинні дії, обвинувачені умисно, в інтересах третьої особи, яка не є стороною виконавчого провадження, з метою зняття заборони на відчуження майна в м. Радивилів, перевищили владу та надані їм законодаством службові повноваження і вчинили дії, яких жодна службова особа за жодних умов не має права здійснювати або дозволяти, - без дозволу банку та самого боржника (потерпілої) самостійно розподілили та перерахували кошти, що надійшли на депозитний рахунок державної виконавчої служби від реалізації будинку потерпілої, в банк. Це призвело до зняття заборони на відчуження майна в м. Радивилів та переоформлення права власності на нього новим набувачем, який придбав це майно у відповідності до результатів прилюдних торгів, ініційованих обвинуваченими.
Ігор ГОРЧАК,
старший слідчий прокуратури
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry