День української пісні відбувся у Мізочі напередодні відзначення 21-ї річниці Незалежності України, а подарувала це свято своїм землякам лауреат Міжнародних та Всеукраїнських мистецьких конкурсів і фестивалів, володар Гран-Прі, композитор і співачка Галина Мосійчук.
Минуло багато років відтоді, як на сцену Мізоцького будинку культури вперше у своєму житті вийшла маленька десятирічна дівчинка із села Стара Мощаниця. Тоді за свій виступ вона отримала першу свою нагороду.


Пройшов час. Вже позаду тридцятирічний стаж зубного лікаря, десять років роботи головою фермерського господарства «Катерина». І ось дванадцятий рік, як Галина Мосійчук, а мова саме про неї, є автором та виконавцем пісень. Її творчий доробок складається із 107 музичних творів. Діяльність пані Галини отримала визнання. Двічі виконавиця побувала на Краянському фестивалі у Празі, виступала на ХVІ фестивалі Української культури у Польщі, який відбувся у червні 2012 року. Пісні Галини Мосійчук лунали на орбіті, підтвердженням чого є офіційний лист вдячності від космонавтів Романенка, Філіпченка та Онуфрієнка. У цьому році за дорученням ради Рівненського земляцтва наш земляк - Віце-Президент, професор Микола Якимчук з геологічною експедицією передав збірку пісень Галини Мосійчук в Антарктиду, на наукову станцію імені академіка Вернадського. І на Південному полюсі звучить тепер українська пісня.
Пісні Галини Мосійчук знані в багатьох куточках України, але вона чекала на зустріч зі своїми земляками. І ось цей день настав. І кожен, хто був присутній у залі, почув зі сцени сокровенне: про Україну, рідну мову, мамину сльозу, посмішку донечки, палке кохання, щиру дружбу, незабутню юність - саме про такі цінності пісні пані Галини.
Щирі оплески від мізочан стали дякою красивій, талановитій, енергійній жінці за подароване свято. На адресу співачки і композитора також прозвучали слова захоплення її творчістю від представників влади - селищного голови Богдана Похилюка та голови районної ради Василя Тимощука.
У концерті також взяли участь зразковий ансамбль народного танцю «Надія» будинку школярів та молоді та вихованці гуртка естрадної пісні закладу, які виконували музичні твори Галини Мосійчук.
Леся ЧЕРНИШ.
Селище Мізоч.

Comments are now closed for this entry