З таким запитанням напередодні найбільшого державного свята ми звернулися до мешканців району, людей різного віку, професій, соціального статусу і політичних переконань. Попри те, що їх висловлювання на цю тему суттєво різняться, все ж відчуваються у їх відповідях і спільні прагнення, бажання. Найголовніше - небайдужість до своєї долі, долі держави, любов до України і віра у краще майбутнє. Тож слово нашим землякам.

 

Тетяна ЩАВІНСЬКА, працівник управління БМР і ЦС № 3 Львівської залізниці:
- Незалежність держави – політична, економічна самостійність, суверенітет. Проте, це визначення не є всеохоплюючим, оскільки, окрім зовнішньої незалежності країни, є ще й внутрішня незалежність в кожному з нас. Вона починається з свободи думки і незалежності у прийнятті рішень, з відповідальності за себе, своє життя, життя наступних поколінь, з вміння “фільтрувати” те, що ми, як користувачі, споживаємо на ринку інформації. Отже, окрім зовнішніх ознак незалежності, є ще й внутрішні, що несуть в собі культуру та духовну єдність нації, свободу кожного з нас, нашу самосвідомість та самоповагу.


 

Анна ШАМРИЛЮК, адміністратор кабельної мережі ДП ТРК “Діагональ-TV”:
- Незалежність - це можливість вирішувати і самостійно розвиватися Україні на тлі інших держав.
День незалежності України для мене - важливе свято, адже 24 серпня воскресла моя Батьківщина. Я ціную те, що зробили для мого покоління сотні і тисячі загиблих героїв, наші діди й прадіди. Сьогодні наше завдання не загубити цей скарб, і тільки від нас залежить, чи вдасться це зробити.
Свято Незалежності має об’єднати, згуртувати усіх громадян нашої держави для подальшої спільної роботи на її благо, а значить і на благо кожного з нас.


 

Оксана ЛАХМАН, завідувач Дерманської ЗОШ І ступеня:
- На мою думку, незалежність особистісна - це вільне висловлювання думок, але ні в якому разі не дії. Маю на увазі, дії, які можуть комусь спричинити зло, що нині часто стрічається у нашому житті. Вважаю також, що кожна людина має працювати творчо, з душею. А незалежність держави - це перш за все її економічна міць і високі внутрішні соціальні стандарти, розвинуті духовність і культура, авторитет на міжнародній арені.
У переддень свята Незалежності нашої держави хочу побажати усім українцям добробуту, стабільності, спокою і побільше душевного тепла по відношенню один до одного.


 

Галина ФЕДЧУК, підприємець:
- Незалежність нашої держави – подія, омріяна віками українським народом. В боротьбі за її становлення полягло чимало його синів і дочок. Сьогодні, розбудовуючи вільну Україну, ми покликані добре про це пам’ятати і вносити свій вклад в економічний і духовний розвиток держави.
Важливим є питання мовної політики. А єдиною державною мовою, при сприятливому використанні всіх мов, має залишатися українська. Розуміють це і підприємці нашого району, які на вимогу часу вирішують нагальні проблеми сьогодення.


 

Анатолій БРОНІЧ, депутат міської ради:
- Що для мене Україна? А це, як рідний дім, в якому затишно, панують достаток і злагода. Звичайно, для цього треба докласти зусиль.
Коли в сім’ї всі працюють, то там і живеться добре. А чи можуть наші сім’ї жити добре, коли країна рухається не в тому напрямку: безробіття, спад економіки, згортання демократії, свободи слова, часто забороняються мирні зібрання, йде поступове перетворення країни на поліцейську. Невже за 21 рік незалежності ми не змогли досягнути кращого?
Теперішня влада дбає тільки про себе. Статки наших правителів шокують всіх.
Наше місто потроху розбудовується, стає гарнішим, але, на жаль, одразу не все можна реалізувати. Хоча, надіюся, що обіцяний фонтан від п. Шуля В. С. незабаром потішить мешканців нашого міста. Звичайно, хотілося б більшого.
Бажаю нашій Батьківщині прекрасного майбутнього. Адже більшість людей, патріотів України, надіються на чесні вибори, на позитивні зміни.
Хотілося б, щоб наш народ пишався своєю державою, яка багата на родючі землі, корисні копалини, на народні звичаї, на чудові українські пісні. Тож шануймо свою мову!

Comments are now closed for this entry