Дерманська Друга сільська рада минулого тижня приймала на своїй території учасників виїзного засідання колегії РДА. Попередньо гості ознайомилися із розміщеними тут закладами соціальної сфери. Зокрема, відвідали Дерманський НВК “ЗОШ І ст. – гімназія”, який наступного року відзначатиме 100-річчя свого приміщення, музей У. Самчука, де почули цікаву розповідь про історію Дерманя від директора музею Ф. О. Єфімчука, ознайомилися з роботою лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, побували у Свято-Троїцькому жіночому монастирі.

 


Саме ж засідання колегії проходило у актовій залі місцевої гімназії. Основним питанням порядку денного було виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Дерманської Другої сільської ради, з якого виступив заступник голови РДА М. О. Аніскін. Серед позитивів в роботі виконкому Микола Олександрович назвав те, що сільська рада забезпечує себе власними доходами на 60 % (по району цей показник становить 33%). Серед проблем села – складна демографічна ситуація (зокрема, фіксується висока смертність людей працездатного віку та низька народжуваність), безробіття, зростання злочинності. Не проводиться організований вивіз сміття, оскільки не створено комунальне підприємство. Хоча ця проблема, як зазначалося в ході колегії, є загальною для усіх сільських рад і потребує спільного вирішення на рівні району. Важливим фактором, що сприятиме розвитку територіальної громади, на думку доповідача, має стати туризм, адже Дермань Другий має багатий історичний, культурний, духовний потенціал.


Відповідну увагу вирішенню соціально-економічних проблем територіальної громади Дерманя Другого приділяє і районне керівництво. Так, за сприяння голови РДА вдалося домогтися виділення коштів на здійснення заміни системи опалення в гімназії. Розробляються проектно-кошторисні документації на реконструкцію частини приміщення гімназії під дитячий садочок і приміщення “Народної школи” під адмінбудівлю сільської ради та музей села. Планується найближчим часом поточний ремонт вулиць У. Самчука та Залужжя.
Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за перше півріччя 2012 року членам колегії та учасникам засідання доповів перший заступник голови РДА В. М. Сидорня. Зупинившись на досягненнях, серед яких – зростання порівняно з відповідним періодом минулого року на
5,3 % обсягів випуску промислової продукції, на 34,3 % – обсягів реалізованої продукції, на 2,6 % - обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції, збільшення на 35 % виробництва молока та на 10 % поголів’я свиней, використання на 12,2 % більше коштів на ремонт доріг, забезпечення виконання планових завдань із надходжень до бюджетів різного рівня та ін., - доповідач вказав і на допущені недоліки. Зокрема, в агропромисловому комплексі скорочено виробництва м’яса на 57 %, знизилося поголів’я ВРХ на 13 %, птиці – на
65 %. Значними залишаються недоїмка до зведеного бюджету, до Пенсійного фонду України в районі, а також рівень зареєстрованого безробіття.
Тож голова райдержадміністрації В. С. Шуль наголосив на необхідності активізації роботи всіх служб, відділів, управлінь щодо усунення існуючих недоліків, а також дав відповідні рекомендації щодо стабілізації ситуації керівникам підприємств, установ, організацій району, що знайшло відображенні у відповідному розпорядженні.
Віталій Степанович також зупинився на питанні використання сільськими радами коштів з районного центру зайнятості на оплату громадських робіт, запевнивши, що особисто перевірятиме, на що вони спрямовуються. Керівник району зазначив, що очільники територіальних громад, виконкоми сільських рад повинні дбати про економне використання бюджетних коштів та наповнення місцевих бюджетів власними доходами.
На засіданні колегії були розглянуті також питання про виконання бюджету району за І півріччя 2012 року, про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласної та районної державних адміністрацій за ІІ квартал ц. р., про виконання законодавства України щодо звернень громадян, з яких виступили, відповідно, начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук, завідувач сектора контролю апарату РДА Ж. А. Батрона, головний спеціаліст юридичного відділу апарату РДА Н. В. Борейчук.
З усіх розглянутих питань прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.
Людмила ІВАНОВА.
На фото: під час колегії.

Comments are now closed for this entry