Про приїзд Філарета на Дубенщину жителів краю сповістив Архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ (КП) Іларіон, який нещодавно провів церковну службу у названому соборі.
Свято-Покровська церква унікальна тим, що має два освячені престоли, а отже і два престольні свята - на Покрову та на Ольги. Саме останньому і був присвячений візит владики Іларіона.
- Я завжди з великою радістю приїжджаю в м.Дубно. Це місто надзвичайно багате духовно: і своїми традиціями, і православними церквами. Тут, у цьому величному Покровському соборі, освячений боковий престол на честь великої святої подвижниці України - княгині Ольги. Її подвиг - це подвиг віри, мудрості та благочестя. Якби вона не освятила Київську Русь, якби вона не виховала у добрій вірі онука, святого князя Володимира, один Бог тільки знає, ким би ми були, - зазначає архієпископ Іларіон.


Наприкінці святкової літургії пролунала звістка про приїзд на Дубенщину на свято Покрови Патріарха Філарета. Більше того - він особисто відправить богослужбу у Свято-Покровському храмі.
- Я хочу урочисто запросити усіх жителів м. Дубно, всіх жителів Дубенського району 14 жовтня цього року у цей величний Покровський собор на свято Покрови. Адже цього року свято буде особливим, тому що вперше в цьому храмі за багато років звершить богослужіння наш предстоятель, велика людина, яку між собою ми називаємо святим подвижником - Святійший Патріарх Філарет. Така чудова подія станеться завдяки старанням голови Дубенської райдержадміністрації Данила Корилкевича. Він не лише представник районної влади. Це один з небагатьох випадків на всю Україну, коли голова адміністрації є старостою храму. Його зусиллями і збудована ця духовна святиня, - каже Архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ (КП) Іларіон.
Олександра РЕБРИК.

Comments are now closed for this entry