На останньому засіданні координаційно-консультативної ради при голові районної ради з головами територіальних громад Здолбунівщини, яке відбулося минулого тижня, було розглянуто питання “Про співпрацю між органами місцевого самоврядування з правоохоронними органами щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів громадян”.
Разом із новопризначеним начальником Здолбунівського районного відділу УМВС України в Рівненській області Ю. В. Зіліцьким, якого присутнім представив заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, у роботі семінару взяли участь і дільничні інспектори міліції. Тож керівники територіальних громад району та правоохоронці мали можливість в безпосередньому відкритому спілкуванні обговорити насущні проблеми щодо покращення спільної роботи із забезпечення правопорядку на території району.


Як зазначив начальник РВ УМВС Ю. В. Зіліцький, виступаючи перед учасниками семінару, діяльність міліції розпочинається з села, з роботи дільничного інспектора, який найпершим може зарадити бідам сільського мешканця у разі виникнення злочинних посягань на його адресу. Проте успішною ця робота може бути лише тоді, коли налагоджена тісна співпраця між органами внутрішніх справ і органами місцевого самоврядування. Для досягнення між ними єдності й взаєморозуміння в сучасних умовах використовуються різні методи і форми співпраці, спрямовані на покращення громадського порядку і безпеки громадян.
- Сьогодні головний принцип в діяльності правоохоронців – людина понад усе, дотримання якого забезпечить зміцнення іміджу працівника міліції серед людей. Адже саме вони дають оцінку нашій роботі. Сьогодні населення і міліція більше повертаються обличчям один до одного, і це приносить плідні результати в боротьбі із злочинністю, - зазначив Юрій Валер’янович.
Служба дільничних інспекторів міліції РВ УМВС налічує 19 чоловік. З початку року ними розкрито 41 злочин, складено понад 900 адмінпротоколів, в основному за вчинення насильства в сім’ї, дрібне хуліганство, збут самогону.
Одним з факторів, який перешкоджає успішній роботі дільничних інспекторів міліції, зазначалося на семінарі, є відсутність належного матеріально-технічного забезпечення. На всю службу ДІМ в районі лише один автомобіль. Є труднощі із пальним. Якщо в місті завдяки співпраці з міською радою облаштоване сучасне приміщення дільничного пункту міліції, то в селищній, сільських радах вони відсутні.
Начальник РВ УМВС разом з тим подякував очільникам територіальних громад, які, розуміючи, що й на них покладається відповідальність за дотримання правопорядку на території сільської ради, йдуть назустріч правоохоронцям, надають їм в користування приміщення, меблі, оргтехніку, допомагають в організації прийому громадян, вирішують питання з транспортом і пальним.
Під час засідання його учасники дійшли спільної думки, що в районі конче необхідно створення 3-4 дільничних пунктів міліції, один з них - обов’язково в Мізочі. До їх облаштування, як зазначив заступник голови райради Я. Р. Мельник, підключаться за кущовим методом інші сільські ради, район, залучатимуться підприємці.
Обговорювалося на семінарі й питання функціонування громадських формувань. І хоча їх в районі зареєстровано 22, фактично діє лише одне в м. Здолбунові, яке фінансує міська рада. Тож була внесена пропозиція скоротити кількість громадських формувань, але вони мають бути діючими і допомагати міліції у боротьбі зі злочинністю на селі.
Своїми думками щодо поліпшення взаємодії між органами місцевого самоврядування і РВ УМВС поділилися Урвенський сільський голова Л. М. Балабат, Новомощаницький сільський голова М. П. Головай, П’ятигірський сільський голова П. М. Нестерчук, Мізоцький селищний голова Б. Ю. Похилюк, Новосілківський сільський голова М. В. Годованюк та інші.
Учасники зібрання ознайомилися з пропозиціями начальника РВ УМВС щодо покращення профілактичної роботи на території району.
З інформацією про роботу органів місцевого самоврядування, служби у справах неповнолітніх РДА, кримінальної міліції у справах дітей щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх на семінарі виступила в. о. начальника служби у справах неповнолітніх РДА К. М. Паньковець.
- Якщо між керівником територіальної громади і дільничним інспектором міліції є порозуміння і підтримка, - наголосив заступник голови райради Я. Р. Мельник, - якщо вони діють в одному напрямку, то люди це бачать і відповідно оцінюють їх роботу. У населення зростає довіра до влади, підвищується її авторитет, а когось така єдність міліції і органу місцевого самоврядування певною мірою дисциплінує, зобов’язує контролювати свою поведінку і не допускати правопорушень.
На семінарі розглядалося також питання про впровадження Стратегії сталого розвитку територіальних громад Здолбунівського району. Як наголосив Я. Р. Мельник, розробка такого документа є необхідною і важливою, оскільки його відсутність в подальшому не дозволить здійснювати співфінансування місцевих програм за рахунок коштів з бюджетів вищого рівня.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry