Тривають жнива, а отже загроза виникнення пожеж на сільськогосподарських угіддях традиційно для цієї пори залишається високою. Причини займань на полях можуть бути різні: потрапляння сторонніх предметів до робочих механізмів комбайна, підтікання пально-мастильних матеріалів, несправний іскрогасник та необережне поводження із вогнем. Однак усього цього можна уникнути, якщо виконувати елементарні правила пожежної безпеки.


На жаль, більшість керівників господарств ігнорують питання протипожежної підготовки угідь та техніки до проведення зернозбиральної кампанії, а саме:
 поля не обкошують та не оборюють від доріг та лісосмуг захисними смугами;
не встановлюють біля них попереджувальних знаків;
не проводять навчань з питань пожежної безпеки для осіб, які задіяні на жнивах;
зернозбиральну техніку не забезпечують первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками, зокрема ту, що залучається до збирання врожаю з інших областей держави.
Щоб не допустити подібних випадків, органи державного пожежного нагляду постійно проводять перевірки протипожежного стану аграрних господарств. Під час жнив здійснюються рейдові перевірки щодо дотримання протипожежних норм та вимог на полях, зернотоках та місцях зберігання цьогорічного врожаю зернових. Інспектори перевіряють наявність первинних засобів пожежогасіння, справність електромережі та електрообладнання, проводять додаткові інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки.
За результатами цьогорічних перевірок виявлено понад 9 тисяч порушень вимог пожежної безпеки, керівникам підприємств вручені акти та приписи на усунення недоліків.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського 
РВ Управління Держтехногенбезпеки
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry