Зараз я перебуваю у відпустці, однак уважно слідкую за розвитком подій в Україні. Не вважаю за можливе ігнорувати загострення політичної ситуації в нашому суспільстві. В ЗНАК ПРОТЕСТУ ПРОТИ УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ “ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ” Я ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ВИЙТИ ЗІ СКЛАДУ ДЕПУТАТСЬКОЇ ФРАКЦІЇ “ПАРТІЯ РЕГІОНІВ” У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ.


Текст заяви, яка за моїм дорученням була передана сьогодні голові Рівненської обласної ради Юрію Кічатому: “ Інформую Вас про своє рішення вийти зі складу депутатської фракції «Партія регіонів» у Рівненській обласній раді. Прошу задовольнити його відповідно до встановленої процедури.
Таке моє рішення є виявленням протесту проти ухвалення Верховною Радою України Закону «Про засади державної мовної політики» (№ 9073) від 3 липня 2012 року. Цей закон, прийнятий, на мою думку, з суттєвими процедурними порушеннями, став чинником політичної дестабілізації українського суспільства, а відтак, прямою загрозою незалежності та суверенітету нашої держави. Вважаю, що мова нашого народу, здобута нами незалежність і демократичний вибір суспільства не можуть бути об’єктом політичних спекуляцій та передвиборчих технологій.
Як християнин та активний член православної громади, я цілком поділяю думки, висловлені главами Церков і релігійних організацій України щодо мовного питання у відкритому листі до Президента України Віктора Януковича, де, зокрема, йдеться: «Глибоко помиляються ті, хто вважає цю подію перемогою. Це - Піррова перемога. Це - «перемога» над громадянським порозумінням і основоположними принципами парламентаризму, які за визначенням покликані відображати суспільний компроміс».
Водночас хочу підкреслити, що я з глибокою повагою ставлюся до своїх колег у депутатській фракції «Партія регіонів» у Рівненській обласній раді, спільно з якими ми ухвалили багато рішень, спрямованих на покращення добробуту мешканців нашої області.
Я високо ціную те, що депутатська фракція «Партія регіонів» разом з іншими депутатами обласної ради раніше вже ухвалили звернення проти прийняття нового антиукраїнського мовного закону. На жаль, до нашої думки не дослухалися.
Отож, моє рішення жодним чином не спрямоване проти моїх колег по фракції, я вдячний їм та керівництву області за ефективну співпрацю. Переконаний, що незалежно від фракційної та партійної приналежності ми, депутати обласної ради, і надалі будемо спільно працювати в інтересах наших виборців - мешканців Рівненської області, в інтересах України”.

Comments are now closed for this entry