Заміри проводять Василь ЛИТВИН, Віталій ОБУХ
та Катерина ПЛОТНІКОВА.

  

10 липня до нашого міста, аби зробити контрольні заміри радіаційного фону, завітали фахівці Хмельницької АЕС, зокрема заступник начальника цеху радіаційної безпеки Олександр Ізюмов, дозиметрист лабораторії зовнішнього радіаційного контролю ЦРБ Віталій Обух, керівник відділу по роботі з громадськістю і ЗМІ ХАЕС Тетяна Лиситчук, а також журналісти станційних та нетішинських телебачення і газет. Працівники «атомки» мали зустріч із головним державним санітарним лікарем нашого району Василем Литвином та лікарем-лаборантом лабораторії санітарно-гігієнічного відділу райСЕС Катериною Плотніковою, ознайомились із роботою цього закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, побували у лабораторії приладів високої чутливості.


Головним питанням діалогу гостей та працівників райСЕС було: як здійснюється радіологічний контроль у нашому районі? За словами Василя Литвина, рівень радіації відповідальні (згідно із наказом по СЕС) працівники очолюваного ним закладу за допомогою спеціальних, повірених, а значить точних, приладів відслідковують постійно, двічі на добу у визначеній точці (пост дозиметричного контролю на території санстанції). Покази ці фіксуються у спеціальному журналі. Із записами у ньому, до речі, медійнииків та представників ХАЕС теж ознайомили.
Крім того, фахівці райсанепідемстанції періодично відбирають на території району зразки грунтів, води питної та з водойм, продуктів харчування і направляють їх для дослідження у потужнішу лабораторію обласної СЕС.
- За останніх 10-15 років, і цьогоріч зокрема, за повідомленнями обласної санепідемстанції і за даними нашого контролю, підвищень радіаційного фону в районі не реєструвалось, - наголосив В. Литвин.
Заміри радіаційного фону, зроблені одночасно різними приладами фахівцями райСЕС та ЦРБ ВП «ХАЕС», теж засвідчили, що його рівень у нормі і становить 8-12 мкР/год. (гранично допустимий у місцях проживання населення рівень, згідно із діючими, законодавчо затвердженими «Нормами радіаційної безпеки України», - 30 мкР/год.).
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry