Щороку першої суботи липня своє професійне свято - Міжнародний день кооперації - відзначають кооператори району. Це свято Міжнародний кооперативний альянс започаткував ще 1922 року. З 1995 року Міжнародний день кооперації відзначається під егідою Організації Об’єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною подією й закликала уряди держав відзначати його спільно з національними кооперативними організаціями. Нині Міжнародний кооперативний альянс об’єднує понад 240 кооперативних організацій, спілок, ліг 100 країн світу.


З гордістю треба відзначити, що у 2011 р. Центральна спілка споживчих товариств України прийнята до лав авторитетної у світі міжнародної кооперативної організації - Європейського співтовариства споживчих кооперативів (Euro Coop) та стала членом асоціації «Ліга національних спілок кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав». Це дає вітчизняним кооператорам можливість не лише налагоджувати співпрацю з новими партнерами - країнами-членами в торговельних питаннях, а й брати участь у різноманітних міжнародних наукових та освітніх проектах.
Зараз ми на порозі перетворень у розвитку споживчої кооперації. Розпочато підготовку до глибинного реформування її системи, програму якого буде затверджено на позачерговому з’їзді споживчої кооперації. Мета реформування - зробити пайовика реальним власником та забезпечити цілісність і розвиток системи.
2012 рік проголошений Міжнародним роком кооперативів. Це найкращий час для рішучих кроків у бік зміцнення системи кооперації.
Упорядковані, насичені товарами магазини - найкраща агітація для сільського населення на користь споживчої кооперації. Тому основними своїми завданнями вважаємо сьогодні підвищення культури обслуговування, забезпечення високої якості товарів, виважену цінову політику, надання підприємствам сучасного конкурентоздатного вигляду - оформлення фасадів магазинів з використанням фірмових стилю та кольорів, проведення в них ремонтів та заміну вікон і дверей на енергозберігаючі. Одним словом, робимо все для того, щоб кооперативний магазин був окрасою села.
Останнім часом проведено ремонти в магазинах сіл Кунин, Уїздці, П’ятигори, Спасів, Гільча Друга, Лідаво. Здійснюються ремонтні роботи у тих торговельних закладах, які з об’єктивних причин передані в оренду (“Універмаг” селища Мізоч, магазин в селі Дермань-ІІ).
Лише минулого року у розвиток матеріально-технічної бази системи райспоживспілки було вкладено 400 тисяч гривень.
Сьогодні приємно відзначити, що останніми роками система споживчої кооперації району впевнено йде шляхом поступального економічного розвитку. Нарощуються обсяги товарообороту, заготівельного обороту, підприємства працюють прибутково.
Торік система райспоживспілки сплатила державі майже 700 тисяч гривень податків, що знову ж таки повертається до людей у вигляді пенсій та інших соціальних виплат.
Свій внесок у загальний успіх робить кожен кооператор району.
Низький уклін Вам, колеги. Слова щирої вдячності хочу висловити заступнику голови правління - головному бухгалтеру райспоживспілки Юлії Володимирівні Іванцовій, яку напередодні професійного свята як «Людину року» занесено на Дошку пошани облспоживспілки; заступнику голови правління з кадрів і кооперативної роботи, голові районного комітету профспілки Любові Володимирівні Кондратюк, яка нагороджена Подякою Федерації профспілок України; заступнику директора Виробничо-заготівельно-торгового підприємства, голові первинної профспілкової організації Поліні Яськівні Цюзь, котру з нагоди професійного свята нагороджено Почесною грамотою правління облспоживспілки та обласного комітету профспілки; голові правління Гільчанського споживчого товариства Раїсі Назарівні Кравчук та головному бухгалтеру цього ж СТ Надії Петрівні Конончук; працівникам прилавку Любові Олександрівні Кошицькій, яка нагороджена ювілейною медаллю «20 років незалежності України», Галині Григорівні Кучкарук, відзначеній Почесною грамотою обласної державної адміністрації, комірнику Виробничо-заготівельно-торгового підприємства Ірині Анатоліївні Новачук, продавцю магазину Гільчанського споживчого товариства Наталії Іванівні Блищик.
Приємно те, що до нас приходить талановита молодь - зі своїми ідеями, новими підходами, озброєна найсучаснішими знаннями. Молоді фахівці легко адаптуються в колективах і демонструють гарні показники в праці. Це Світлана Олександрівна Лозінська - голова ревізійної комісії райспоживспілки, Алла Олександрівна Маруха - бухгалтер Виробничо-заготівельно-торгового підприємства, Юрій Петрович Кравчук - бухгалтер Гільчанського споживчого товариства, Віта Петрівна Дмитришина - продавець Виробничо-заготівельно-торгового підприємства.
Не можу не згадати наших ветеранів, які віддали праці в споживчій кооперації свої найкращі роки, часточку душі. Це Любов Зіновіївна Панасюк, Наталія Ярославівна Матяк, Антоніна Петрівна Тимощук, Тамара Михайлівна Мельник, Купріян Іванович Устянчук, голова ветеранської організації райспоживспілки Софія Захарівна Іванець, Іван Лаврінович Мартинюк, Ольга Миколаївна Степанчук, Володимир Іванович Гук, Тамара Ананіївна Андреєва і багато-багато інших.
Дорогі колеги-кооператори, ветерани! Прийміть найщиріші вітання з професійним святом. Хай повняться добром ваші серця, а добробутом домівки, нехай вам завжди так само лагідно, як сьогодні, в зеніті літа, посміхається сонце. Здоров’я вам, щастя, успіхів!
Оксана
СОЛТИС-ШОЛУДЬКО,
голова правління Здолбунівської 
райспоживспілки.

Comments are now closed for this entry