Триває літо. І кожен з нас, прагнучи відпочити, вибирає ліс або водойму. До них їдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. На жаль, доволі часто недотримання громадянами правил поведінки на воді під час купального сезону призводить до трагічних наслідків.
Як свідчить статистика, більшість нещасних випадків стається на місцях не відведених для масового відпочинку людей на воді. На жаль, особливо під час канікулярної пори, досить часто жертвами, через власну необізнаність, стають діти. Батьки повинні розуміти, що влітку підростаюче покоління не перебуває під наглядом вчителів у школі і потребує особливої уваги. Дітям необхідно нагадувати правила безпечної поведінки перебування на водних об’єктах: для молодших школярів - не ходити на річку без батьків та не пустувати у воді, для старших - не купатися самим у незнайомих місцях, у річках зі швидкою течією, не влаштовувати ігр у воді.


Найбільше занепокоєння у співробітників Управління Держтехногенбезпеки області викликають стихійні, або так звані «дикі», пляжі поблизу водойм. Не дивлячись на те, що в таких місцях встановлюють попереджувальні таблички про заборону купання, люди все ж нехтують застереженнями, наражаючись на небезпеку.
Тому Здолбунівський РВ Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області звертається до мешканців та гостей краю з проханням дотримуватись правил поведінки на воді, особливо під час купального сезону, бути обережними і дбати про безпеку свою та оточуючих вас людей. Відпочивати на воді можна тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Як говорить українське прислів’я: «Не знаєш броду - не лізь у воду».
Пам’ятайте, що відпочинок на воді може не тільки приносити задоволення, але й закінчуватись трагічними наслідками, тому: не запливайте за огороджувальні буї; не пірнайте з містків, дамб, дерев, високих берегів; не розпивайте спиртні напої і не купайтеся в нетверезому стані, а також ні в якому разі не залишайте без нагляду дітей!
Шановні батьки! Навчайте своїх дітей правилам безпеки. Давайте разом зробимо так, щоб літній відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського РВ
Управління Держтехногенбезпеки
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry