На території ПП “Компанія Автоленд”. 

 

Повноцінний розвиток кожної територіальної громади залежить від того, наскільки вірно визначено підхід для вирішення її проблем, який шлях обрано для досягнення результатів, від яких залежить благополуччя кожного її члена. І полягає цей підхід в об’єднанні зусиль мешканців населених пунктів, влади, приватних структур, громадських формувань на реалізацію соціально значимих проектів.

 

 


Прикладом ефективної роботи у цьому напрямку є досвід Здовбицької сільської ради, на базі якої минулого тижня відбулося спільне виїзне засідання колегії райдержадміністрації та координаційно-консультативної ради при голові районної ради.
Здовбицька сільська рада, де проживає понад 5 тис. мешканців, по праву вважається однією з найкращих в районі. Вона може похвалитися досягненнями у різних напрямках своєї діяльності і має достатньо мотивацій для свого подальшого успішного розвитку. У цьому члени колегії, керівники органів місцевого самоврядування, окремих структурних підрозділів РДА та її апарату переконалися, ознайомившись з роботою ряду об’єктів на території ради.

 

 


Першим гості відвідали ДНЗ “Ромашка”, де після капітального ремонту створені хороші умови для перебування 47 дітей, їх виховання та розвитку.
Вже не вперше учасники заходу побували на території благодійного фонду “Батьківський затишок”, на базі якого діють 4 дитячі будинки сімейного типу та 1 прийомна сім’я. І цього разу всі були вражені тим, з якою любов’ю і турботою тут ставляться до діток, не розділяючи на “своїх” і “чужих”, поступово поліпшуючи умови для їхнього тут проживання, дбають про їх душевний комфорт і майбутнє.

 

 


Цілковите порозуміння і підтримка налагоджені між сільською радою і діючим на її території ПП “Компанія Автоленд”, яке займається реалізацією по всіх регіонах України імпортної сільськогосподарської техніки, її ремонтом, обслуговуванням, виробництвом окремих деталей та механізмів до неї, надає послуги господарствам у проведенні сільськогосподарських робіт. Забезпечуючи вагому частку надходжень до місцевого бюджету, а сільське населення – робочими місцями, підприємство йде назустріч територіальній громаді, допомагаючи у вирішенні проблем у сфері освіти, культури, спорту.

 

Про досягнення здовбицьких культармійців годі й говорити, адже слава про творчі колективи сільського будинку культури “гримить” далеко за межами області. Аматори сільської сцени порадували учасників виїзної колегії гостинним прийомом та яскравим концертом.
Прикладом для інших сільських рад може стати й досвід здовбичан щодо організації побутового обслуговування. Тут функціонують приватні перукарня “Олеся”, де надають всі види перукарських послуг, а також майстерня з пошиття та ремонту одягу за помірними цінами.
Належні умови для прийому громадян створені й в адміністративному приміщенні сільської ради, де проведено сучасний ремонт. На черзі - капітальний ремонт даху будівлі. Найближчим часом розпочне свою діяльність й утворена при сільській раді комунальна служба.
Дбаючи про енергозбереження, сільська рада встановила в садочку, будинку культури та в самому приміщенні сільської ради твердопаливні котли, завдяки чому вдалося значно зекономити кошти на опалення.

 

 


З метою отримання фінансових ресурсів для реалізації місцевих ініціатив територіальна громада села бере активну участь у конкурсах на отримання міні-грантів. Так, перемігши у конкурсах обласного благодійного фонду “Любіть Україну” та районному, залучивши власні кошти, цього року в Здовбиці планують розпочати будівництво сучасного спортивного майданчика.

 

 

Разом з численними позитивами в житті здовбицької громади є й ряд проблем. І вирішити їх самотужки, як зазначали і голова районної ради Василь Тимощук, і голова райдержадміністрації Віталій Шуль, і члени колегії, сільська рада не в змозі. Незадовільний стан окремих вулиць, значна черговість на влаштування дітей до дошкільного навчального закладу, факти пияцтва серед неповнолітніх, відсутність генерального плану забудови села, негаразди з дотриманням правопорядку і законності на території сільської ради та ін. – все це заважає мешканцям жити і працювати в нормальних умовах. І для подолання цих негативів, як неодноразово зазначалося в ході виїзного засідання, потрібні згуртовані дії. 
- Якщо ми разом, об’єднані спільним прагненням працювати для покращення добробуту людей, підтримуємо і розуміємо один одного, то будь-яка справа нам по плечу, - зазначив голова РДА Віталій Шуль. Тим більше, що по ряду існуючих проблем, як акцентував керівник району, на всіх рівнях ведеться активна робота щодо їх вирішення.

 


- Ми організовуємо такі заходи не лише для того, аби прозвітувати про досягнення і вказати на недоліки, не для того, щоб когось похвалити чи покритикувати, а для того, аби разом знайти вихід із складних ситуацій, спрямувати наші зусилля на виконання визначених завдань, - наголосив голова райради Василь Тимощук.

 


Виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Здовбицької сільської ради детально обговорювалося під час теоретичної частини заходу, яка відбулася в залі засідань сільської ради. З цього питання, як і з інших, що були розглянуті в ході засідання, прийняті відповідні розпорядження голови РДА.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry